به روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۸
سخنگوی وزارت خارجه ایران اقدام تروریستی در نیوزیلند را شدیدا محکوم و آن را سبعانه خواند و خواستار شناسایی و برخورد دولت نیوزیلند با عاملان این اقدام شد.
کد خبر: ۳۳۷۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹ - 15March 2019

ایران اقدام تروریستی در نیوزیلند را شدیدا محکوم و آن را سبعانه خواندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه حمله به دو مسجد مسلمانان در شهر کریستچرچ در نیوزیلند را که منجر به شهادت و مجروحیت تعداد زیادی از مسلمانان از ملیت های مختلف شد را به شدت محکوم کرد و آن را اقدامی غیرانسانی و کاملا سبعانه خواند.

سخنگوی وزارت خارجه موکدا از دولت نیوزیلند خواست با شناسایی سریعتر عاملین این اقدام نژادپرستانه، با اجرای عدالت و فارغ از هرگونه ملاحظه ای، با آنان برخورد کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: هر اقدام تروریستی در هر جا و توسط هر کس و به هر بهانه و انگیزه ای صورت بگیرد باید از سوی تمامی کشورها محکوم شود و دولت ها اجازه ندهند جریان ها و افکار نژادپرستانه و اسلام‌ستیزانه امنیت و آرامش شهروندان کشورها را به مخاطره بیندازند.

بر اساس این گزارش، درپی حمله تروریست‌های مسلح به نمازگزاران جمعه در دو مسجد در نیوزیلند، حداقل 50 نفر کشته و 30 تن دیگر مجروح شدند.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها