به روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
ما پیروزیم-۲۲۸/
فرمانده اردوگاه شهید بلباسی مازندران مستقر در خرمشهر از میزبانی بیش از ۴ هزار مازندرانی در این اردوگاه خبر داد.
کد خبر: ۳۳۷۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷ - 15March 2019

اردوگاه شهید بلباسی میزبان بیش از ۴ هزار مازندرانیبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از ساری، «غفار یحیی زاده» فرمانده اردوگاه شهید بلباسی مازندران در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه از ۱۸ اسفند ۹۷ در خدمت عزیزان از اقشار فرهنگیان، کشاورزان، دانش آموزان، دانشجویان برادر و خواهر که قالب این عزیزان از جوانان بوده هستیم، اظهار داشت: اسکان زائران در دو مرحله ۴ هزار و ۴۱۵ زائر تا ۲۴ اسفند ماه در اردوگاه شهید بلباسی بوده و از این تعداد زائر ۲ هزار و ۴۹۵ خواهر و هزار و ۹۲۵ نفر برادران بودند.

وی با اشاره به اینکه از تاریخ ۱۸ اسفند ۹۷ در خدمت زائرین سرزمین نور اعزامی از مازندران هستیم اولین محل اقامت زائران را اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک برشمرد و گفت: راهیان نور روز اول از مناطق عملیاتی فتح المبین، آستان مقدس شوش دانیال نبی، منطقه عملیاتی والفجر مقدماتی فکه و والفجر یک به سمت کانال کمیل مقتل شهدای عملیات والفجرمقدماتی بازدید خواهند کرد.

فرمانده اردوگاه شهید بلباسی مازندران خاطرنشان کرد: همچنین بازدید از منطقه عملیاتی تنگه چزابه و عملیات امیر المومنین، شهر بستان، محل عروج شهید دکتر مصطفی چمران در دهلاویه از دیگر برنامه‌ها بوده که زائران بعد از بازدید شب در اردوگاه شهید بلباسی استان مازندران در خرمشهر اسکان دارند.

یحیی زاده ادامه داد: بعد از استراحت اولیه اگر شرایط جوی هوا مناسب باشد زائران در رزمایش حضور پیدا کرده در غیر این صورت در برنامه فرهنگی تدارک دیده در خدمت راهیان نور هستیم.

وی با بیان اینکه بازدید صبح روز دوم از منطقه عملیاتی ثامن ائمه، منطقه عملیاتی والفجر ۸ و الوند کنار بوده، گفت: کاروان ها با توجه به زمان در راه برگشت از منطقه عملیاتی دشت ذوالفقاریه بازدید و به سمت شهر خرمشهر و اقامت برای استراحت و آماده شدن برای برنامه های عصر روز دوم که بازدید از نهر خین، شلمچه و اقامه نماز مغرب و اعشاء و بعد شب در اردوگاه شهید بلباسی حضور دارند.

فرمانده اردوگاه شهید بلباسی مازندران با اشاره به اینکه برای آخرین روز حضور و خارج شدن از خرمشهر زائران راهیان نور برای بازدید به پاسگاه زید، منطقه عملیاتی خیبر و طلائیه می روند، افزود: ظهر برای صرف ناهار در منطقه عملیاتی نصر ۴ یادمان شهید علم الهدی و شهدای عزیز آن یادمان، کربلای هویزه و در برگشت مشرف به یادمان شهدای تفحص شده اردوگاه شهید محمود وند، عصر در مقر لشگر ویژه ۲۵ کربلای مازندران هفت تپه و استان مازندران بر می‌گردند.

یحیی زاده با تاکید بر اینکه خدمات شایسته ای از جمله پزشکی، حضور پزشک یاران و پرستاران، خدمات بهداشتی، فرهنگی و امنیتی از برنامه های ما بوده، بیان کرد: زائرینی که نیاز به درمان دارند با درمان های اولیه همراه بوده و در غیر این صورت به درمانگاه های خرمشهر انتقال داده می‌شوند.

وی متذکر شد: خدمات بهداشتی شامل ضد عفونی کردن محیط آسایشگاه‌ها و خوابگاه‌ها، ضد عفونی کردن محیطی اردوگاه، در بحث امنیتی با توجه به شرایط اردوگاه با اصول حفاظتی امنیت رعایت شده و مسئول کاروان ها توجیه می‌شوند برای خدمات رسانی تا مشکلی پیش نیاد.

فرمانده اردوگاه شهید بلباسی مازندران افزود: ارائه برنامه‌های متفاوت فرهنگی در اردوگاه شهید بلباسی، ایجاد خمیه فرهنگی، برپایی کافه شهدا، مهد کودک، مداحی در یادمان ها و همراهی راویان فرهنگی برای ارائه مطالب‌های مفید، استفاده از راویان استقراری کسانی که چندین سال در جنگ حضور داشته اند در یادمان‌ها استفاده می‌کنیم.

یحیی زاده دعای توسل، کمیل و ندبه در اردوگاه شهید بلباسی را از جمله کارهای فرهنگی دانست و گفت: برنامه های ویژه ای برای اعیاد ولادت‌ها و شهادت‌ها داشته و تاکنون بعد از حضور زائرین دانش آموز در ۲ بازه زمانی برادر و خواهر در خدمت دانشجویان عزیز در اردوگاه شهید بلباسی بوده و در برنامه های فرهنگی از حضور آنان استفاده کردیم.

وی خاطرنشان کرد: تمام توان خود را در خدمت رسانی به این عزیزان گذاشته و با کمک خادمین بزرگوار که شبانه روزی در خدمت زائران هستند در جهت خدمت دهی، کمیته استقبال، ایستگاه صلواتی و گروه بدرقه در خدمت عزیزان زائر هستیم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها