به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
وزیر خارجه آمریکا بر حمایت از عربستان سعودی در جنگ علیه مردم یمن به بهانه مقابله با ایران تاکید کرد.
کد خبر: ۳۳۸۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۲ - 15March 2019

آمریکا: به حمایت از ائتلاف سعودی برای جلوگیری از نفوذ ایران ادامه می‌دهیمبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری در واشنگتن اظهار داشت: آمریکا حمله به دو مسجد را در نیوزلند محکوم می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: علی رغم قطعنامه مجلس سنا برای توقف حمایت از ائتلاف سعودی، دولت ترامپ از ائتلاف (متجاوز) تحت هدایت عربستان در یمن حمایت می کند. حمایت از ائتلاف تحت هدایت سعودی در یمن باید ادامه یابد تا جلوی گسترش نفوذ ایران در یمن گرفته شود.

وی در ادامه مدعی شد: عربستان سعودی مبالغ زیادی کمک انسانی به یمن اعطا کرده، این در حالی است که هزینه ایران برای کمک انسانی به یمن صفر دلار بوده است.

وی با بیان این توصیفات تاکید کرد دولت ترامپ قطع حمایت از ائتلاف سعودی را رد می‌کند. وزیر خارجه آمریکا همچنین با متهم کردن دیوان بین المللی دادگستری به نقض قوانین آمریکا گفت افرادی که از دیوان بین المللی دادگستری درخواست بررسی درباره پرسنل آمریکایی را داشته باشند برای آنها محدودیت ویزا و ورود به خاک آمریکا اعمال خواهیم کرد. هرکسی درباره پرسنل و کارکنان آمریکا در ارتباط با مساله افغانستان در دیوان بین المللی دادگستری موضوعی را مطرح کند اجازه نخواهد داشت وارد خاک آمریکا شود.

وی در ادامه افزود: اگر واقعا نگران مردم یمن هستید باید از ائتلاف سعودی که تلاش می‌کند این کشور را از دست نشاندگی جمهوری اسلامی ایران نجات دهد، حمایت کنید!

ادعاهای واهی وزیر خارجه آمریکا درحالی مطرح می شود که از زمان تجاوز رژیم سعودی به یمن، فقیرترین کشور عربی، تاکنون دهها هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده اند. ترامپ نیز بارها تاکید کرده است فروش سلاح به عربستان سود سرشاری برای آمریکا دارد. به همین دلیل واشنگتن بر موضع خود در حمایت از ائتلاف سعودی در کشتار مردم یمن تاکید دارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار