به روز شده در: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی خبر داد؛
حجت الاسلام «پرویز بخشی پور» با بیان اینکه در کل استان خراسان جنوبی ۹۶ بقعه وجود دارد، گفت: در این میان برخی امامزاده، برخی آرامگاه، برخی مجتمع فرهنگی و مذهبی و برخی مسجد هستند و درواقع فقط ۶۹ امامزاده داریم.
کد خبر: ۳۳۸۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷ - 17March 2019

در استان خراسان جنوبی 69 امامزاده وجود داردبه گزارش دفاع‌پرس از بیرجند، حجت الاسلام «پرویز بخشی پور» مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی امروز در نشستی خبری اظهار داشت: طرح آرامش بهاری در 55 بقعه از تعداد 96 بقعه استان خراسان جنوبی اجرایی می شود.

وی افزود: برگزاری مراسمات تحویل سال از ساعت 11:30 تا 2 نیمه شب با برنامه های متنوع مذهبی و پخش زنده پیام نوروزی رهبر انقلاب خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تعداد 60 مبلغ از قم، مشهد و مبلغین طرح هجرت در بقاع حضور خواهند یافت، گفت: برپایی نماز جماعت در 55 بقعه و در 35 بقعه مراسم رحلت حضرت زینب(س) برگزار خواهد شد.

بخشی پور اعلام کرد: بقاع متبرکه به نسبت پتانسیل در سه درجه تقسیم بندی شده اند و 11 بقعه درجه یک، 18 بقعه درجه دو و 26 بقعه درجه سه هستند.

وی با بیان اینکه 724 زائرسرا، سوئیت و اتاق در سطح استان خراسان جنوبی داریم که پتانسیل خوبی است، یادآور شد: در سال گذشته 860 هزار نفر جمعیت برخوردار از بقاع متبرکه استفاده کردند و امسال پیش بینی می شود با توجه به اعیاد رجبیه این رقم بیشتر باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه در کل استان خراسان جنوبی 96 بقعه وجود دارد، گفت: در این میان برخی امامزاده، برخی آرامگاه، برخی مجتمع فرهنگی و مذهبی و برخی مسجد هستند و درواقع فقط 69 امامزاده داریم.

بخشی پور همچنین خبر داد: در سال 97 تعداد 102 وقف جدید که 14 مورد از آنها وقف قرآنی است صورت گرفته و 371 سند جدید نیز ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: موقوفه «آبلوله»، «امیرحسنخانی»، «امیراسماعیل» و «امیر محمدابراهیم شوکت الملک عَلَم» از بزرگترین موقوفات استان خراسان جنوبی هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها