به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
همین چندی پیش می‌گفت: من پوراحمد «قصه‌های مجید» و «خواهران غریب» نیستم و باز در تشییع خشایار الوند به گونه‌ای دیگر این عبارت را تکرار و این بار گفت: «سال‌هاست تلویزیون جمهوری اسلامی را نگاه نمی‌کنم».
کد خبر: ۳۳۸۵۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴ - 18March 2019

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس به نقل از تسنیم، امروز خبری مبنی بر نگارش فیلمنامه فصل دوم «سرنخ» با قلم کیومرث پوراحمد به سفارش سیمافیلم منتشر شده است. گویا 13 قسمت آن به پایان رسیده و نگارش قسمت‌های بعدی مجدداً شروع شده است.

این سفارش و کار پوراحمد با ادعا‌های وی متناقض است. وی به تازگی انتقاداتی را علیه صدا و سیما در محافل رسانه‌ای، هنری مطرح می‌کند. او در جریان اکران «تیغ و ترمه» در جشنواره فیلم فجر که با انتقادات بسیاری از سوی صاحب‌نظران همراه بود گفتگوی قابل تأملی را با خبرنگار تسنیم داشت. او در این گفت‌وگو به این نکته اشاره کرد که «من دیگر پوراحمد «قصه‌های مجید» و «خواهران غریب» نیستم». این حرف پوراحمد با صحبت‌هایی که در برنامه «خندوانه» داشت و به آثار تلویزیونی‌اش، چون «قصه‌های مجید» و «سرنخ» می‌بالید در تناقص است.

این اشارات هم به جهت همان جملات و عباراتی است که در مراسم تشییع «خشایار الوند» مطرح کرد و البته همه هم متعجب شدند که کیومرث پوراحمد چرا این حرف‌ها را اینجا و الان می‌زند. جایی که همه خانواده الوند به محبوبیت و خدمتگزاری او برای تلویزیون جمهوری اسلامی می‌بالند، اما پوراحمد برای طی طریق اهداف خود در پشت تریبون حاضر می‌شود و این طور می‌گوید: من «خشایار الوند» را نمی‌شناسم، اما در کوی و برزن از محسنات «پایتختی» که او نوشته شنیده‌ام. چرا که خودم «سال‌هاست تلویزیون جمهوری اسلامی را نگاه نمی‌کنم»، اما مردم دیده‌اند و درباره‌اش چیز‌های خوبی می‌گویند. چون با آن خندیده‌اند؛ امروز به من می‌گویند روز سختی است! واقعاً در طول 40 سال گذشته کدام روز ما روز خوبی بوده و این «خشایار الوند» یک منافق واقعی بود که مردم را می‌خنداند...

با این تفاسیر قابل تأمل است که چرا باز صداوسیما و تلویزیون به کارگردانی که صراحتا مدعی است تلویزیون نمی‌بیند پروژه می‌دهد؟ سیمافیلم گزارش می‌دهد که «کیومرث پوراحمد نگارش سیزده قسمت از مجموعه بیست‌وشش قسمتی پلیسی، معمایی «سرنخ 2» را تمام کرد. علی قائم‌مقامی تهیه‌کننده فصل دوم «سرنخ» هم اعلام می‌کند نگارش سری دوم این مجموعه پس از گذشت سال‌ها به سفارش مرکز سیمافیلم توسط آقای پوراحمد شروع شده و تاکنون سیزده قسمت از این سریال بیست‌وشش قسمتی به پایان رسیده است. با پایان نگارش فیلم‌نامه، تولید کار برای پخش از شبکه دو سیما شروع خواهد شد.»

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار