به روز شده در: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگویی مطرح کرد؛
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: کتاب گام دوم باید تحت عنوان تمدن نوین ایرانی- اسلامی تدوین شده و خطرات این مسیر نیز مورد بررسی قرار گیرد.
کد خبر: ۳۳۸۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸ - 19March 2019

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: این بیانیه را باید در ۲ کتاب، گام اول و گام دوم مورد بحث و بررسی قرار داد.

نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: در کتاب گام اول باید به چرایی پیروزی انقلاب اسلامی، چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی و موفقیت آن، تحلیل خطر‌هایی که در گام اول با آن روبرو بودیم و احتمالاً ادامه پیدا خواهد کرد، نقش مردم در تحقق گام اول و بررسی نقش رهبری در جامعه مورد بررسی قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس در تشریح جزئیات تحلیل گام دوم انقلاب اظهار داشت: کتاب گام دوم باید تحت عنوان تمدن نوین ایرانی- اسلامی تدوین شود. در این کتاب باید در ابتدا دهه‌های مختلف انقلاب مورد بررسی قرار گیرد. دولت سازی، جنبش نرم افزاری، جنبش تولید علم، مبارزه با شبیخون فرهنگی، دهه عدالت و پیشرفت، چشم انداز ۲۰ ساله، الگوی ایرانی – اسلامی پیشرفت و در پایان تمدن نوین اسلامی. این موضوعات باید در مقدمه این کتاب تشریح شود.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: در ادامه باید چرایی تمدن و چرایی تعیین زمان بندی ۴۰ ساله و چرایی اتکا بر جوانان مورد بررسی قرار گیرد. رهبری انقلاب در این نامه از نسل اول انقلاب تشکر کرده و ادامه مأموریت ساختن تمدن نوین اسلامی را به نسل دوم و سوم انقلاب محول می‌کند.

وی افزود: در ادامه این کتاب باید مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی- ایرانی، نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار گیرد. باید خطرات این مسیر نیز مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده مردم مشهد گفت: پس از آن باید هفت مؤلفه‌ای را که مقام معظم رهبری برای ۴۰ سال دوم انقلاب بیان کردند، مورد بررسی قرار گیرد. چه نوع علم و دانش، چه نوع اقتصادی باید در تمدن اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس، مهمترین موضوع در ۴۰ سال دوم انقلاب را سبک زندگی دانست و اظهار داشت: باید جزئیات این سبک زندگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: بحث و بررسی برنامه‌های تحقق تمدن نوین ایرانی – اسلامی پایان ندارد و به اندازه ۴۰ سال به طول خواهد انجامید.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار