به روز شده در: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۲
اصلانی خبر داد؛
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۳ تُن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفت روز گذشته خبر داد.
کد خبر: ۳۴۲۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸ - 15April 2019

بیش از 13 تُن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفت روز گذشتهبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «ناصر اصلانی» معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه در هفت روز گذشته مجموع کشفیات مواد مخدر و روان‌گردان‌ها ۱۳ تُن و ۴۱۲ کیلوگرم بوده است، اظهار داشت: بیشترین حجم مواد مکشوفه با ۹ تُن و ۹۵۹ کیلوگرم مربوط به تریاک است؛ تریاک ۷۴ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: یک تُن و ۵۱۷ کیلوگرم حشیش، ۱۷۵ کیلوگرم هرویین، ۱۳۰ کیلوگرم شیشه، ۴۵۱ کیلوگرم مرفین، دو هزار و ۱۷۵ عدد قرص روان‌گردان و یک تُن و ۱۷۹ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی هزار و ۵۶ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۲.۷ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفت روز گذشته مجموعاً هفت هزار و ۴۱۱ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شدند که از این تعداد ۲۰۹ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان، دو هزار و ۳۷۴ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر و چهار و ۶۷۶ نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند. همچنین ۱۹۳ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شدند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از دو هزار و ۱۷۵ عدد قرص‌های روان‌گردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با هزار و ۲۵۰ عدد مربوط به استان آذربایجان غربی است که نشان‌دهنده ۵۷.۵ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۸۴.۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با سه تُن و ۴۷۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۶ درصد کشفیات کشور است و کرمان با دو تُن ۵۷۳ کیلوگرم، هرمزگان با دو تُن و ۳۴۵ کیلوگرم، سمنان با ۹۳۸ کیلوگرم، اصفهان با ۸۷۶ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۶۱۶ کیلوگرم و فارس با ۴۹۸ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۸.۶ درصد است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۵۱ دستگاه خودرو، ۲۹ دستگاه موتورسیکلت، پنج قبضه سلاح و ۴۰ دستگاه موبایل توقیف شد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها