به روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
رییس اداره فرهنگ و ارشاد دشتی تأکید کرد؛
«حمید زارعی» گفت: هنرمندان و مدیران فرهنگی اگر دغدغه انقلاب اسلامی دارند، با خواندن نظرات شهید آوینی می‌توانند راه رسیدن به هنر انقلاب را پیدا کنند.
کد خبر: ۳۴۲۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱ - 16April 2019

مطالعه نظرات شهید «آوینی» راه رسیدن به هنر انقلاب

به گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، «حمید زارعی» رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتی در آیین زنگ هنر انقلاب که صبح امروز (سه شنبه) در دبستان شهید هنرمند «سروری مطلق» خورموج برگزار شد، با اشاره به اهمیت شناخت شهید آوینی توسط نسل امروز انقلاب اظهار داشت: اندیشه‌های سید مرتضی آوینی، همچنان از جریانات مهم انقلاب اسلامی به شمار می‌رود اما آشنایی با تفکرات آوینی با شناخت انقلاب اسلامی و پیوند آن با هنر حاصل می‌شود.

وی گفت: یک فیلم ساز با خواندن آثار آوینی می‌تواند بفهمد که چه آفت‌هایی کار او را تهدید می‌کند و با آوینی است که می‌توان به هنر انقلاب رسید.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دشتی با برشمردن دیدگاه شهید آوینی خاطرنشان کرد: شهید آوینی معتقد بود که فیلم  تماشاگر خود را عارف نمی‌کند اما می‌تواند به تماشاگر خودش تلنگر بزند و او خود به سمت نیکی و خوبی برود.

زارعی تصریح کرد: آوینی متفکر انقلاب اسلامی است همان طور که قلم شهید مطهری در خدمت اسلام بود. شهید آوینی هم چیزی ننوشته مگر اینکه در خدمت انقلاب اسلامی باشد. 

وی ادامه داد: شهید آوینی اگر هم به سینما ورود پیدا کرد برای این بود تا آن را برای خدمت به انقلاب اسلامی به کار گیرد.

زارعی با بیان اینکه چنین هنری که متناسب با فطرت پاک انسانی است و در کنار زیبایی‌شناسی روح مخاطب را نیز تزکیه می‌کند می‌تواند مصلح جامعه باشد، گفت: هنرمندان و مدیران فرهنگی اگر دغدغه انقلاب اسلامی دارند، با خواندن نظرات شهید آوینی می‌توانند راه رسیدن به هنر انقلاب را پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز هنر خوب، مطلوب و ممتاز که شهید آوینی آن را تببین کرده، هنری است که محفلی و برای یک قشر خاص نباشد و هنر انقلاب یعنی هنری که مخاطبش عام بوده و هدفش تکثیر و گسترش دین، اخلاق و مبانی انقلاب اسلامی باشد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار