به روز شده در: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
جنبش حماس در بیانیه‌ای با اشاره به چالش‌های پیش روی ملت فلسطین خواستار ارائه یک طرح ملی برای مقابله با دشمن صهیونیستی شد.
کد خبر: ۳۴۲۷۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸ - 19April 2019

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که مقابله با دشمن صهیونیستی و طرح های توسعه طلبانه آن در اراضی اشغالی، مستلزم وحدت ملت فلسطین و کنار گذاشتن اختلافات داخلی و تلاش برای ارائه یک طرح ملی یکپارچه با مشارکت تمامی گروه ها و جریان ها است.

این جنبش در بیانیه خود تصریح کرد که در سایه چالش های پیش روی مسئله فلسطین و به منظور مقابله با زورگویی و سلطه طلبی‌های دشمن صهیونیستی و آمریکا، این جنبش در تلاش برای ارائه طرحی ملی به منظور مقابله با عربده کشی های دشمن بوده است و در همین راستا، یحیی سنوار رهبر دفتر سیاسی حماس در غزه، صلاح بردویل مسئول دایره روابط ملی و شماری دیگر از رهبران این جنبش دیدارهایی با رهبران گروه های فلسطینی و شخصیت های برجسته و مهم ترتیب داده اند.

حماس تاکید کرد که وحدت ملی و شراکت حقیقی بهترین و کوتاه ترین راه برای مقابله با دشمن اشغالگر است و این جنبش برای آغاز نهضتی حقیقی در زمینه وحدت و شراکت ملی تحت عنوان مقاومت در برابر اشغالگران و حمایت از کرانه باختری در مقابل توسعه طلبی های آنان، کاملا آماده است.

این جنبش تمامی گروه ها و جریان های فلسطینی را به همسویی با مقاومت مردمی در کرانه باختری به منظور به شکست کشاندن طرح های دشمن برای الحاق آن به اراضی تحت تصرف «اسرائیل» و خنثی کردن طرح های شهرک سازی دشمن فراخواند.

در این بیانیه همچنین بر ضرورت بهره برداری از دستاوردهای تظاهرات بزرگ بازگشت در غزه و اتاق عملیات مشترک گروه های فلسطینی و تلاش برای ارتقای ابزارهای مبارزه با دشمن تاکید شده است.

حماس افزود: تفاهمات حاصل شده در غزه بین مقاومت و رژیم صهیونیستی با توافق و اجماع ملی گروه های فلسطینی انجام شده و در مقابل هیچگونه بهای سیاسی یا ضربه به پروژه مقاومت نبوده است.

این بیانیه می افزاید که غزه همچنان دژی محکم و جبهه مقدم دفاع از ملت فلسطین و مقابله با توطئه های آمریکایی اسرائیلی تا آزادسازی کامل این سرزمین و بازگشت آوارگان به شهر و دیار خود خواهد بود.

حماس بار دیگر مخالفت قاطع خود با هرگونه تلاشی در راستای عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی را اعلام کرد و خواستار انزوای این رژیم و تحریم آن شد.

این جنبش تاکید کرد که مقاومت تا تحقق تمامی اهداف از جمله آزادسازی و بازگشت آوارگان ادامه دارد و ملت فلسطین اجازه اجرای هیچ پروژه ای را که به حقوق مسلم آن ضربه بزند، نخواهد داد و با وحدت و همدلی خود قادر است با هر چالش و تهدیدی مقابله کند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار