به روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
علاءالدین بروجردی که به نمایندگی از رئیس مجلس شورای اسلامی ایران برای شرکت در نشست روسای پارلمان کشور‌های همسایه عراق به بغداد سفر کرده است، با «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۳۴۲۹۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸ - 21April 2019

به گزارش گروه بین‎الملل دفاع‌پرس، علاءالدین بروجردی که به نمایندگی از رئیس مجلس شورای اسلامی ایران برای شرکت در نشست روسای پارلمان کشور‌های همسایه عراق به بغداد سفر کرده است، با «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار در مورد تازه‌ترین تحولات سیاسی عراق و منطقه و نیز راهکار‌های تقویت مناسبات فیمابین به بحث و تبادل نظر پرداختند.

سید عمار حکیم تاکید کرد: عراق گام‌های استواری برای پیشبرد سیاست در‌های باز با کشور‌های منطقه و جهان برداشته و در تلاش است بر اساس منافع مشترک با همگان روابطی متوازن برقرار کند.

از سوی دیگر، حکیم بر اهمیت برگزاری نشست پارلمانی کشور‌های همسایه عراق که بر اساس دیدگاه مشترک در قبال مسائل مختلف برگزار می‌شود، تاکید کرد.

بروجردی نیز در این دیدار از موضع بغداد در قبال جمهوری اسلامی ایران قدردانی و بر اهمیت برگزاری نشست پارلمانی کشور‌های همسایه عراق برای تقویت همکاری پارلمانی میان دو کشور تاکید کرد.

رایزنی فیاض و حکیم درباره تکمیل دولت/ تقدیر بروجردی از موضع عراق در قبال ایران +عکس

رایزنی حکیم و الفیاض درباره تکمیل کابینه عراق

خبر دیگر اینکه سید عمار حکیم در دیدار با فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق بر تسریع در تکمیل کابینه تاکید کرد

فالح فیاض، مشاور امنیت ملی عراق با حضور در دفتر جریان حکمت ملی عراق با سید عمار حکیم دیدار و درمورد تازه‌ترین تحولات سیاسی و امنیتی کشور و روند تکمیل کابینه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

حکیم در این دیدار بر اهمیت تسریع در تکمیل وزارتخانه‌های باقی مانده و گزینش شخصیت‌های شایسته، کاردان و دارای توانمندی مدیریتی در راستای اجرای برنامه دولت تاکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه بر لزوم تامین امنیت مناطق آزاد شده و راه‌های مواصلاتی میان این مناطق و نابودی بقایای گروه تروریستی داعش و نیز گسترش بُعد اطلاعاتی در منظومه امنیتی تاکید کرد.

حکیم در پایان بر لزوم صیانت از امنیت جامعه با همکاری نهاد‌های ذیربط تاکید کرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار