به روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد؛
آیت‌الله «غلامعلی صفایی‌بوشهری» گفت: دهیاران، شهرداران و شوراهای روستایی و شهری می‌توانند با فرهنگ‌سازی زمینه‌ساز احیای فرهنگ زکات باشند که نیاز است در هفته اول ماه مبارک رمضان به عنوان هفته زکات استان نام‌گذاری شود.
کد خبر: ۳۴۳۱۱۹
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵ - 22April 2019

نام گذاری هفته اول ماه مبارک رمضان به عنوان هفته زکات در بوشهر

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بوشهر، آیت‌الله «غلامعلی صفایی‌بوشهری» نماینده ولی فقیه در استان بوشهر امروز (دوشنبه) در نشست شورای زکات استان بوشهر با محوریت فرآیند جمع‌آوری زکات گندم و زکات فطریه در سال جاری اظهار داشت: زکات یک فریضه الهی است، اما نباید به حالت اجبار فرار گیرد که نیاز اولیه آن فرهنگ‌سازی است.

وی گفت: دهیاران، شهرداران و شوراهای روستایی و شهری می‌توانند با فرهنگ‌سازی زمینه ساز احیای این فرهنگ باشند که نیاز است در هفته اول ماه مبارک رمضان به عنوان هفته زکات استان نام‌گذاری شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: صدا و سیما، رسانه‌ها و ائمه جمعه در کنار روحانیون می‌توانند از فضای هفته اول ماه مبارک رمضان برای فرهنگ‌سازی در زمینه پرداخت زکات استفاده کنند که به دلیل هم‌زمانی با برداشت گندم استان، می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

صفایی‌بوشهری ادامه داد: زکات چرخه اقتصاد را روان می‌کند و با توجه به اینکه در محلی که زکات جمع آوری می‌شود در همان جا نیز توزیع می‌شود می‌تواند ضمن کاهش فقر، زمینه رفع محرومیت نیز از آن نقطه فراهم سازد.

وی اضافه کرد: مردم باید بدانند که زکات جمع آوری شده در طرح هادی روستایی، رفع فقر، ساخت مسجد، درمانگاه و حسینیه و سایر زیرساخت‌ها هزینه می‌شود که این امر نیز نیاز به اطلاع رسانی وسیع دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر متذکر شد: با توجه به اینکه یکی از ظرفیت‌های مغفول زکات، زکات مستحبی است نیاز است که با یک برنامه‌ریزی جامع، در این خصوص برنامه‌ریزی مناسب انجام شود.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار