به روز شده در: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۵
سردار اشتری خبر داد؛
فرمانده نیروی انتظامی گفت: از زمان حضور آمریکایی‌ها در افغانستان تقریبا تولید مواد مخدر 50 برابر رشد داشته است.
کد خبر: ۳۴۶۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹ - 12May 2019

افزایش 50 برابری تولید مواد مخدر در افغانستان/ افزایش ده درصدی کشفیات موادمخدر از ابتدای سال تا کنونبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «حسین اشتری» فرمانده ناجا در پایانه مرزی «میلک» نقطه صفر مرزی بین ایران و افغانستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با استفاده از تجهیزات به روز امنیت منطقه ارتقاء یافته است، 

وی با بیان اینکه از زمان حضور آمریکا در افغانستان تولید مواد مخدر رشد چشمگیری داشته است و سازمان‌های بین‌المللی به چه میزان به ایران برای مبارزه با مواد مخدر کمک می‌کنند، گفت: از زمان حضور آمریکایی‌ها در افغانستان تقریبا تولید مواد مخدر 50 برابر رشد داشته و بعد از پیروزی انقلاب تاکنون، کشفیات مواد با تلاش نیروی انتظامی و افرادی که در مرزها مسئولیت دارند، افزایش چشمگیری داشته است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، نیروی انتظامی حدود چهار هزار شهید در حوزه مبارزه با مواد مخدر تقدیم نظام کرده است.

سردار اشتری با بیان اینکه همکاران ما با جانفشانی، فداکاری و ایثار در عرصه مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کنند، تصریح کرد: امیدواریم سازمان‌های بین المللی نیز در این عرصه برای مبارزه با سوداگران مرگ حمایت کنند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است؛ هر چند در عرصه مبارزه با موادمخدر با تمام توان تلاش می‌کنیم تا جوانان ما به این معضل آلوده نشوند.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: امیدواریم با به روز رسانی و تجهیز امکانات بتوانیم روز به روز در این عرصه موفق‌تر عمل کرده و امنیت را ارتقاء دهیم.

وی سهم استان سیستان و بلوچستان از میزان کشفیات مواد مخدر را بیش از 60 درصد در سطح کشور عنوان و بیان کرد: علت آن این است، این استان در همسایگی کشوری قرار دارد که بزرگترین تولید کننده مواد مخدر در جهان است.

سردار اشتری تأکید کرد: امیدواریم سازمان‌های بین المللی کاری کنند تا بتوانیم با این موضوع به صورت ریشه‌ای برخورد کرده و مشکل را کاملا برطرف کنیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور از افزایش 10 درصدی کشفیات موادمخدر از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و گفت: بحمدالله نیروی انتظامی، در مرز‌ها دارای توان و ظرفیت‌های زیادی است.

فرمانده ناجا در خاتمه گفت: در استان سیستان و بلوچستان با توجه به انسدادی که در مرز‌ها وجود دارد، توان عملیاتی افزایش یافته است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها