به روز شده در: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۵
امیری در حاشیه جلسه هیأت دولت:
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت با طرح استانی شدن انتخابات مجلس موافق است و در صورت تبدیل این طرح به قانون، تلاش خود را برای اجرای کامل آن به کار خواهد بست.
کد خبر: ۳۴۶۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷ - 15May 2019

دولت با طرح استانی شدن انتخابات موافق استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهور در حاشیه  جلسه امروز هیات دولت درباره طرح استانی‎شدن انتخابات مجلس اظهار داشت: طرح استانی‎شدن انتخابات را نمایندگان مجلس تهیه و ارائه کردند، این طرح احکام متعددی داشت از جمله آن، استانی برگزار شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی است و دولت نیز با این موضوع موافقت دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: لایحه جامع اصلاح قانون انتخابات که از سوی دولت به مجلس ارائه شد، نتیجه کار کارشناسی بسیار مفصل، مبسوط و دقیق با مشارکت گروه‌های سیاسی، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و کمیسیون‌های مختلف مجلس و دولت بررسی و تهیه شد.

امیری تصریح کرد: لایحه اصلاح قانون انتخابات از جامعیت بالا و غنای کارشناسی خوبی برخوردار است.

وی گفت: درخواست ما از مجلس شورای اسلامی این بود که این لایحه در دستور کار قرار گیرد که به رای گذاشته شد و نمایندگان مجلس به قرار گرفتن طرح استانی شدن در دستور کار مجلس رای موافق دادند، مجلس این طرح را بررسی و مصوب کرد، این طرح در ادامه فرآیند بررسی به شورای نگهبان ارسال شده است.

امیری افزود: دیروز شورای نگهبان، بخش‌هایی از این طرح را دارای ابهام دانسته و به نظر می‌رسد که بخش‌هایی از آن نیز خلاف اصول قانون اساسی است.

وی گفت: دولت هر چند معتقد است که لایحه دولت از جامعیت کافی برخوردار بوده و کماکان اصرار دارد که این لایحه در دستور کار مجلس قرار گیرد، با این وجود اگر طرح مجلس درباره استانی شدن انتخابات به قانون تبدیل شد، دولت تمام و کمال در اجرای این قانون برخواهد آمد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها