به روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای:
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه مذاکره با آمریکا غلط و جزو حرف‌های شیطانی است گفت: دو سال ما را معطل برجام و وابسته به خارج برای حل مشکلات کردند.
کد خبر: ۳۴۶۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹ - 16May 2019

آمریکا جز به نابودی اسلام علوی و ناب راضی نیست / مذاکره با آمریکا به نفع اسلام و مسلمین نیستبه گزارش دفاع‌پرس از ساری، حجت‌الاسلام «غلامحسن محسنی اژه‌ای» معاون اول قوه قضاییه صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل سابق دادگستری استان مازندران در ساری ضمن گرامی‌داشت فرا رسیدن ماه مباره رمضان اظهار داشت: در اول ماه رمضان از خداوند خواستیم که صفات بد مانند حسد، کینه، جهل و غیره را به نیکی‌ها مبدل کند و باید از ماه شریف و پرخیر و برکت و ضیافت الهی بهره گرفت.

وی تصریح کرد: اگر ماه رمضان بگذرد و تحولی در ما ایجاد نشود، دچار خسران بزرگی خواهیم شد و باید از فضیلت این ماه بهره گرفت و باید به خود توجه کنیم.

معاون اول قوه قضائیه با تاکید برتحول در ماه مبارک رمضان متذکر شد: باید زمان باقی‌مانده در ماه مبارک رمضان را دریابیم و از این ماه شریف توشه‌ای بزرگ بگیریم.

محسنی اژه ای با عنوان اینکه شیطان برای گمراه کردن انسان سوگند یادکرده است، گفت: نفس انسانی نیز مکرر انسان را به سمت غیرخدا می‌کشاند و شیطان صفت‌ها و جنود ابلیس نیز دست به دست هم داده‌اند تا ما را توسل به حبل الله بازدارند.

وی با تاکید بر بهره گیری از فیوضات ماه مبارک رمضان تصریح کرد: امروز خناس‌ها از طرق و فضاهای مختلف در حال کارکردن هستند و در تصمیم‌سازی ما، نفوذی‌ها در حال کارکردن هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه خناس‌ها در تلاش هستند تا تصمیم گیران را به تصمیم غلط بکشانند، اظهار داشت: مگر نبود که دو سال ما را معطل برجام و وابسته به خارج کردند تا از این طریق مشکلات را حل کنند درحالی که رهبر انقلاب، عنوان کرده بودند که نباید به شیطان اعتماد کرد؛ زیرا شیطان دوست ما نیست و امتحان پس داده است.

محسنی اژه‌ای با اشاره به اینکه حضرت امام خمینی (ره) از آمریکا به عنوان شیطان بزرگ یاد کرده است، گفت: بیش از دو سال ما را معطل کرده و مسائل کشور را گره زده‌اند اما مذاکره با آمریکا جزو حرف‌های شیطانی و غلط است و امروز رهبر معظم انقلاب و ولی و حجت ما فریاد می‌زند که نباید به شیطان اعتماد کرد.

وی با اظهار اینکه سر چه چیزی باید با آمریکا مذاکره کرد، گفت: آمریکا جز به نابودی ما و اسلام علوی و ناب راضی نیست.

معاون اول قوه قضاییه با اظهار اینکه راضی نیستیم هیچ کشور اسلامی از بین برود به وضعیت مصر، لیبی، سوریه، عراق و یمن اشاره و اضافه کرد: ما نمی‌توانیم با کسی که مخالف اسلام و مسلمین است به مذاکره بنشینیم و چیزی به نفع اسلام و مسلمین از آن استخراج کنیم.

محسنی اژه‌ای با تکریم از تلاش‌های دستگاه‌های قضائی استان مازندران، گفت: اکثریت مسئولان قوه قضاییه تکلیف مدار هستند.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه ورودی پرونده‌ها به دادگستری‌ها زیاد است، تاکید کرد: باید با بهره گیری از همه ظرفیت‌های استان مانند بسیج، مساجد، استانداری برای کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی تلاش کرد زیرا اگر ورودی پرونده‌ها زیاد باشد هر اندازه قاضی و کارمند به کارگیریم باز عقب خواهیم ماند.

وی گفت: بسیاری از پرونده‌ها مربوط به نزاع‌های خانوادگی، نزاع و توهین است در حالی که می‌توان با بهره گیری از ظرفیت‌های مختلف این پرونده‌ها را کاهش داد و باید شوراهای حل اختلاف در راستای صلح و سازش فعال کرد.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه صلح و سازش کار اصلی شورای حل اختلاف است، گفت: قرار نبود شورای حل اختلاف قضاوت کند بلکه باید نسبت به تقویت آن اقدام کرد.

معاون اول قوه قضاییه، یکی از مسائل مهم در مازندران را بحث حرایم برشمرد و گفت: باید حریم رودخانه، دریا، شهر و غیره از سوی دولت و دستگاه‌های مرتبط مشخص شود و اگر تعیین نشود گرفتار خواهیم شد و از قدرت قضایی برای برخورد با تعطل استفاده شود.

وی با اظهار اینکه جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را باید گرفت از دستگاه‌های مسئول مانند منابع طبیعی و دستگاه‌های دیگر خواست تا جلوی این تخلفات و منشاها را گرفت و ادامه داد: اگر منابع طبیعی نسبت به تعیین حریم اقدام نکرد باید در این زمینه توجه کرد.

محسنی اژه‌ای با تاکید بر اجرای مجازت‌های جایگزین حبس اظهار داشت: مجازت‌های جایگزین نباید موجب تجری شود و هرنوع احکام بازدارنده باید به موقع اجرا شود و تا ۱۰ خردادماه تمام احکام مدنی و کیفری که تاکنون صادر شده ولی اجرا نشده باید دلایل آن به قوه قضاییه اعلام شود.

معاون اول قوه قضاییه همکاری و مشورت با قضات، خیران، نماینده ولی فقیه و مدیران مرتبط را امری مهم دانست و گفت: نظارت مستمر بر همه واحدها مسئله بسیار قابل توجه است و بخش نظارتی را باید فعال‌تر کرد.

وی تصریح کرد: همچنین باید بررسی شود که چرا برخی احکام نقض می‌شود و چند درصد احکام بدوی در دادگاه تجدیدنظر یا عالی نقض شده است.

محسنی اژه‌ای تکریم ارباب رجوع و مجموعه دستگاه قضایی را مهم دانست و گفت: مردم به دستگاه قضایی اعتماد دارند و برای ارتقای این وضعیت تلاش شود.

در این مراسم با تقدیر از تلاش‌های حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی فرد، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری به عنوان رئیس کل جدید دادگستری مازندران معرفی شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار