به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵
نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل اعلام کرد: ایران هیچ تهدیدی برای هیچکس در عراق یا سایر نقاط نیست و قصد حمله به هیچ جایی را ندارد و مردم ایران تسلیم جنگ روانی جدید نخواهند شد.
کد خبر: ۳۴۶۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱ - 16May 2019

ایران تهدیدی برای هیچ‌کس در عراق یا سایر نقاط نیستبه گزارش گروه سیاست خارجی دفاع‌پرس، نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل در نیویورک در پاسخ به روزنامه وال استریت ژورنال و ادعای آمریکا در رابطه با بروز تنش در منطقه، ادعا‌های اخیر آمریکا و از جمله دستور تخلیه کارمندان غیر ضروری این کشور در عراق را آخرین پرده از جنگ تبلیغاتی آمریکا علیه ایران با استفاده از «گزارش‌های اطلاعاتی تقلبی» خواند که به منظور بهانه شروع یک درگیری احتمالی بیان می‌شود.

در این مطلب آمده است: «ایران هیچ تهدیدی برای هیچ‌کس در عراق یا سایر نقاط نیست و قصد حمله به هیچ جایی را ندارد. ایران به گواه تاریخش صرفا اقدام به دفاع از خودش می‌کند و هیچ راهبرد تهاجمی علیه هیچ کشوری نداشته و ندارد و مردم ایران تسلیم این جنگ روانی جدید نخواهند شد.»

وال استریت ژورنال در مقاله‌ای دستور خروج کارمندان سفارت آمریکا از عراق را در پی افزایش تهدیدات از سوی ایران و نیرو‌های مقاومت عراق تحت حمایت ایران خوانده است.

«مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا نیز چهارشنبه در اظهارات منتسب به او دولت عراق را تهدید کرد آمریکا به هرگونه تهدید علیه نیرو‌های آمریکایی از سوی ایران پاسخ شدید نشان خواهد داد.

پمپئو مدعی شد: شبه‌نظامیان نزدیک به ایران موشک‌های خود را به پایگاه‌های آمریکا در عراق نزدیک‌تر کرده‌اند.

آمریکا مدعی است که نیرو‌های مقاومت عراق، تحت حمایت ایران به دنبال هدف قرار دادن منافع واشنگتن هستند.

انتهای پیام/ 411

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار