به روز شده در: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۹
آیت‎الله حسینی بوشهری:
امام جمعه قم با بیان اینکه ملت آبدیده هرگز از جنگ روانی دشمن هراس ندارد، گفت: کشور نیاز به حرکت جهادی و انقلابی دارد و هر جا که نیرو‌های جهادی و انقلابی در صحنه حضور دارند، کارستان می‌کنند.
کد خبر: ۳۴۶۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲ - 17May 2019

ملت از جنگ روانی دشمن نمی‌ترسد/ کشور نیاز به حرکت جهادی و انقلابی داردبه گزارش دفاع‌پرس از قم، آیت‎الله «سیدهاشم حسینی بوشهری» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به اینکه در شرایط کنونی باید از فقرا دستگیری کرد، اظهار داشت: همت مردم قم در سال‌های اخیر ستودنی است و امسال نیز از مردم تقاضا می‌کنیم که همت خود را بیشتر کرده و دیگران را در سفره خویش شریک کنند.

وی با اشاره به دیدار مسؤولان نظام با رهبر معظم انقلاب و توصیه‌ها و منویات ایشان خاطرنشان کرد: دشمنان از طریق فضای مجازی و... روی اعصاب ملت کار می‌کنند و گفته بودند که نمی‌خواهند که جنگ را جایگزین تحریم کنند بلکه می‌خواهند از رهگذر تحریم آثار جنگ را در خیابان‌های تهران مشاهده کنند.

امام جمعه قم گفت: برخی در روزنامه‌ها رعب و ترس درونی خود را تیتر کرده و می‌خواهند جامعه را بترسانند؛ اگر همراهی با ملت، رهبری و انقلاب نمی‌کنید لااقل دل مردم را خالی نکنید؛ این ملت هشت سال جانانه در برابر همه دشمنان جنگیده است.

وی ادامه داد: رهبری فرمودند که ما اهل جنگ نیستیم و آن‌ها نیز پا در این میدان نمی‌گذارند؛ آن‌ها می‌خواهند با گفتن اینکه فلان ناو را آورده‌ایم رعب ایجاد کنند.

آیت‎الله حسینی بوشهری با بیان اینکه این ملت آبدیده هرگز از جنگ روانی دشمن هراس ندارد گفت: یکی از مسؤولان کشور‌ها گفته بود که اگر یک ناو آمریکایی نزدیک کشور ما بشود حکومتشان از هم می‌پاشد و شما چگونه چنین مقاومتی دارید.

وی با اشاره به اینکه باید نقاط ضعف را شناخته و مشکلات را حل کنیم، تصریح کرد: اقتصاد ما دچار بیماری مزمن است و این اقتصاد به نفت وابسته بوده و چنین مشکلی همیشه وجود دارد.

امام جمعه قم دولتی بودن را از دیگر مشکلات اقتصاد دانست و یادآور شد: متاسفانه اراده‌ای برای پیاده شدن اصل ۴۴ وجود ندارد. تخریب فضای کسب و کار با قوانین دست و پا گیر از دیگر مشکلات عرصه اقتصاد است.

وی به مشکلات حوزه بانکی و پولی گفت: نظام بودجه ریزی در کشور دارای مشکلاتی است و رهبری فرمودند که این نظام بودجه ریزی صحیح نیست، ولی گوش شنوایی نبوده است.

آیت‎الله حسینی بوشهری پایین بودن بهره وری را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مصرف بی رویه و بی محابا به ویژه در زمینه انرژی از مشکلات مهم است و مصرف انرژی در کشور ما سه برابر متوسط جهانی است. این مسائل موجب شده است که اقتصاد ما گرفتار بیماری مزمن باشد.

وی تاکید کرد: در شرایطی که در تحریم هستیم باید تهدید را به فرصت تبدیل کرد و باید از این تحریم‌ها نهایت استفاده را داشته باشیم؛ کشور نیاز به حرکت جهادی و انقلابی دارد و هر کجا که نیرو‌های جهادی و انقلابی در صحنه حضور دارند کاری می‌کنند کارستان.

امام جمعه قم با اشاره به دستاورد‌های هسته‌ای، موشکی، فناوری نانو، تامین نیاز‌های پزشکی و... گفت: شعار ما می‌توانیم قابل تحقق است به شرط اینکه بخواهیم آن را عملی کنیم؛ اگر حرکت جهادی داشته باشیم در عرصه اقتصادی نیز مانند دیگر عرصه‌ها بدرخشیم.

آیت‎الله حسینی بوشهری با بیان اینکه دلالی از مهمترین مشکلات کشور است، افزود: دلال‌ها با یک تلفن قیمت اجناس را بالا می‌برند و جنس با چند برابر قیمت به دست مصرف کننده می‌رسد؛ باید با نظارت دقیق جلوی احتکار گرفته شده و قوه قضاییه و دولت باید جدی به میدان بیایند.

امام جمعه قم تصریح کرد: مردم می‌گویند گویی همه چیز رها شده است و ما نمی‌خواهیم که چنین جملاتی را از مردم بشنویم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها