به روز شده در: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
سردار سلیمانی:
جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ۷۰ درصد سرقت‌ها در ۱۰ استان انجام می‌شود، گفت: تمرکز بر ارکان مؤثر بر سرقت اعم از خودرو، موتور، کیف‌قاپی و اشراف اطلاعاتی می‌تواند باعث کاهش وقوع جرم شود.
کد خبر: ۳۴۷۰۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶ - 20May 2019

۷۰ درصد سرقت‌ها در ۱۰ استان کشور صورت می‌گیرد/ ۴۰ درصد از سرقت‌ها در تهران، شرق و غرب تهران و البرز رخ داده استبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «ایوب سلیمانی» جانشین فرمانده ناجا صبح امروز در جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت با بیان اینکه با توجه به وضعیت اقتصادی در سال گذشته شاهد روند رو به رشد سرقت‌های خرد بودیم، اظهار داشت: در سال گذشته با راه‌اندازی قرارگاه مقابله با سرقت، تدوین دستورالعمل‌های لازم، برگزاری نشست‌های مختلف با استان‌ها، هماهنگی با سازمان‌های همکار و تقویت پلیس‌های تخصصی موفق شدیم از ماه آذر شیب افزایشی سرقت‌ها را کند و کنترل کنیم.

وی گفت: با تلاش‌های صورت گرفته بیش از ۲۵ درصد از حجم سرقت‌ها در اسفند ۹۷ نسبت به ماه بهمن کاهش یافت و تلاش داریم که در سال جاری با همین نسبت کار را جلو ببریم.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه تمرکز بر ارکان مؤثر بر سرقت اعم از خودرو، موتور، کیف‌قاپی و اشراف اطلاعاتی می‌تواند باعث کاهش وقوع جرم شود، افزود: ۷۰ درصد سرقت‌ها در ۱۰ استان انجام می‌شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: ۴۰ درصد از سرقت‌ها در استان البرز و شرق و غرب تهران رخ داده است.

وی در ادامه به سوانح رانندگی اشاره کرد و با بیان اینکه در اسفند سال گذشته ما نگران افزایش سرعت بودیم، گفت: با اجرای طرح‌های خاص توانستیم در دو حوزه کاهش میزان جان‌باختگان تصادفات و کاهش سرعت، موفق باشیم.

سردار سلیمانی عنوان کرد: با کار‌های صورت گرفته در سال گذشته شاهد کاهش ۲۲ درصدی آمار جان‌باختگان تصادفات بودیم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته باید در سال ۹۸ کاهش دو هزار نفری داشته باشیم.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه میزان کشف جرایم توسط فرماندهی انتظامی تهران بزرگ رشد خوبی داشته است، گفت: تهران در نرخ سرقت رتبه سی و دوم را دارد که این نشان‌دهنده آن است که اگر به مهم‌ترین موضوعات جرم اشراف داشته باشیم، می‌توانیم میزان وقوع جرم را کاهش دهیم.

راه‌اندازی پلیس فتا در شهر‌هایی با جمعیت ۱۰۰ هزار نفر

وی در پاسخ به سوال دفاع‌پرس، در خصوص بیانات مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند دستگاه‌هایی که مسئول مستقیم امنیت فضای مجازی هستند، نتوانستند کاری کنند و شما که دارای پلیس فتا هستید، بروید و مشکلات را برطرف کنید.

سردار سلیمانی گفت: پلیس فتا در سال‌های گذشته کنترل و مدیریت مناسبی بر فضای مجازی داشت و پس از بیانات مقام معظم رهبری، قرارگاهی برای ارتقای امنیت در فضای مجازی راه‌اندازی شد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: در این قرارگاه تصمیم بر این شد در شهر‌های ۱۰۰ هزار نفری پلیس فتا راه‌اندازی شود و علاوه بر آن، دیگر پلیس‌های تخصصی در فضای مجازی حضوری فعال داشته باشند و تجهیزات این پلیس‌ها تقویت شود.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها