به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان:
سرهنگ «حجت‌الله ناصرپور» با بیان اینکه حماسه سوم خرداد سرشار از آموزه‌ها و بهره‌ها بود، گفت: اولین عملیاتی که به دنیا نشان داد که اراده و میل و اعتقاد به جهاد در ایران تا چه سطحی است عملیات «بیت‌المقدس» بود.
کد خبر: ۳۴۷۱۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹ - 20May 2019

حماسه سوم خرداد  سرشار از آموزه ها و بهرها بود

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خرم آباد، سرهنگ «حجت‌الله ناصرپور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان امروز (دوشنبه 30 اردیبهشت) در جلسه شورای راهبردی زنان در دفاع مقدس که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان ما با تمام توان برای از بین بردن ارش‌های  دینی و فرهنگی‌مان تلاش می‌کنند و در این راستا حتی کودکان ما را هدف قرار داده اند.

وی با اشاره به فرار سیدن حماسه سوم خرداد از این روز به عنوان یکی از ایام الله یاد کرد و گفت: یوم‌الله روزی است که جلال و جمال خدای تبارک و تعالی دیده می‌شود و روز سوم خرداد که مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر است، یکی از این روزهای مبارک است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه حماسه سوم خرداد سرشار از آموزه ها و بهرها بود، افزود: اولین عملیاتی که به دنیا نشان داد  که ارداه  و میل و اعتقاد به جهاد تا چه سطحی است عملیات «بیت المقدس» بود.

ناصرپور با اشاره به این مطلب که هر کشوری در بحث جنگیدن، رزم  و دفاع از خود دارای یک استراتژک است، بیان کرد: در دوران دفاع مقدس ما به تنهایی با نیرو امکانات محدود در مقابل 36 کشور ایستادیم.

وی ادامه داد: با وجودی که در اوایل دوران دفاع مقدس قبل از عملیات بیت المقدس،  نیروی نظامی منسجمی نداشتیم اما با پیوند وثیق ولایت و مردم، وحدت، همدلی و انسجام ملی، اراده به جهاد ایرانیان را به دنیا نشان دادیم و ثابت کردیم در قرن حاضر ما پیشتازان جهاد اسلامی هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با تأکید بر این نکته که ما الگوی سبک مدیریت اسلامی را برای جهانیان ارائه دادیم و این یک افتخار بزرگی است، تصریح کرد: ما دوست نداریم از جنگ تحمیل شده بر ما به عنوان جنگ یاد شود، ما دفاع مقدس داشتیم.

ناصر پور با بیان اینکه ما تقویت خدا باوری، خود باوری و اعتماد به نفسمان در عملیات بیت المقدس و حماسه سوم خرداد رخ داد، خاطر نشان کرد:  در عملیات بیت المقدس بن بست شکنی رخ نمود چرا که  در آن شرایط همه فکر می‌کردند ما نمی‌توانیم در برابر ماشین جنگی عراق و 36 هزار نیرو مجهز به مدرن ترین تجهیزات دنیا ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که هر تهدید فرصتی است و در درون هر فرصتی تهدیدی است یا فرصت‌های دیگر، اظهار داشت: حمله نظامی عراق به ما، بحران امنیتی، دفاعی، سیاسی را در پی داشت  چرا که همان زمان بنی صدر با رزمندگان ناهماهنگ بود و نمی‌ گذاشت یگان‌های ما در ارتش وارد عمل شوند تا اینکه  در اوج خفت  از کشور فرار کرد و امام هم سیاسیت داخلی را اداره کردند و هم به جنگ پرداختند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه دشمن تصور می‌کند ما متکی به قدرت مادی هستیم در حالی که ما متکی به قدرت خداوند هستیم، گفت: دشمن در رسانه‌های خود بر علیه ما تبلیغ می‌کند و این تبلغات گاهی رنگ و بوی تهدید به خود می‌گیرد ولی  در درون این تهدید ها برای ما فرصت ایجاد خواهد شد و عامل رشد ما تهدید است و دشمن این را نمی‌فهمد.

ناصر پور در بخش دیگری از سخنان خود به نقش زنان ایرانی در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن پرداخت و افزود: زنان بودند که در هشت سال دفاع مقدس مردانشان را راهی مناطق جنگی می‌کردند. زنان بودند که فرزندانشان را به میادین نبرد می‌فرستادند شهدای ما اکثراً تا سن 22 سال بودن و امروزه هم جوانان ما مدافع حرم می‌شوند.

وی با اشاره به زحمات خانواده‌های جانبازان در رسیدگی به امورات فرد جانباز خانواده گفت: «کبری حافظی» همسر شهید «سید نور خدا موسوی» پس از 10 سال مجاهدت فی سبیل الله آن مرد بزرگ آسمانی را همراهی کردند تا زمان شهادت وی که اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‍‌‌‌‌های دفاع مقدس لرستان نیز خاطرات ایشان را جمع آوری کرده است و در آینده نزدیک در قالب یک کتاب چاپ و منتشر می‌کند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار