به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
۲۰ خرداد سومین سالروز شهادت پنج شهید مدافع حرم از نقاط مختلف کشورمان است.
کد خبر: ۳۴۹۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸ - 10June 2019

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس به نقل از میزان، امروز ۲۰ خرداد سومین سالروز شهادت شهیدان مدافع حرم «سید علی منصوری»، «مهدی اسحاقیان درچه»، «عباس دانشگر»، «حسینعلی پورابراهیمی» و اولین سالروز شهادت شهید مدافع حرم «سیدرضا حسینی نوده» است.

شهید مدافع حرم «سید علی منصوری» متولد سال ۱۳۳۷ بود. وی که از پیشکسوتان تیپ ۲۱ امام رضا (ع) بود در حالیکه مسئولیت فرماندهی محور را در جبهه مقاومت بر عهده داشت در ۲۰ خردادماه ۱۳۹۵ در راه دفاع از حرم آل الله در حومه «خان‌طومان» به شهادت رسید.

مدافعان حرمی که 20 خرداد به شهادت رسیدند

شهید مدافع حرم «مهدی اسحاقیان درچه» متولد سال ۱۳۵۸ در شهرستان اسلام‌آباد از توابع خمینی‌شهر اصفهان بود که در روز ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۵ به سوریه رفت و ۲۱ روز بعد در تاریخ ۲۰ خرداد به شهادت رسید.

مدافعان حرمی که 20 خرداد به شهادت رسیدند

شهید مدافع حرم «عباس دانشگر» متولد سال ۱۳۷۲ اصالتا اهل سمنان بود. این شهید مدافع حرم از پاسداران دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) و یکی از جوان‌ترین شهدای مدافع حرم حضرت زینب (س) بود که بیستم خرداد ماه سال ۹۵، در نبرد با تروریست‌های تکفیری در حلب سوریه به فیض شهادت نائل آمد.

مدافعان حرمی که 20 خرداد به شهادت رسیدند

شهید مدافع حرم «حسین‌علی پورابراهیمی درگاه» در سال ۱۳۵۰ در شهرستان «آستانه اشرفیه» متولد شد. وی که در دوران دفاع مقدس نیز از جمله رزمندگان بسیجی میدان نبرد بود، در ۲۰ خرداد سال ۱۳۹۵ در راه دفاع از حریم اهل بیت (ع) در سوریه به شهادت رسید.

مدافعان حرمی که 20 خرداد به شهادت رسیدند

 

شهید مدافع حرم «سیدرضا حسینی نوده» متولد سال ۱۳۵۱ و از نیرو‌های لجستیک داوطلب مدافع حرم بود. از این شهید مدافع حرم که سال گذشته در منطقه بوکمال سوریه به شهادت رسید، دو فرزند ۲۸ و ۲۳ ساله به یادگار مانده است.

مدافعان حرمی که 20 خرداد به شهادت رسیدند

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها