به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:
«محمدعلی پورمختار» گفت: اروپایی‌ها در برجام همان رویه یک‌سال گذشته را ادامه دادند، یعنی بیشتر به گفتاردرمانی و اتلاف وقت پرداختند، «اینستکس» راهکارهای جدید دیگر و درخواست‌های خود از آمریکا برای ادامه حیات تجاری شرکت‌های اروپایی هم در حد حرف باقی مانده است.
کد خبر: ۳۴۹۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱ - 10June 2019

اروپایی‌ها همچنان در برجام گفتاردرمانی و اتلاف وقت می‌کنندبه گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «محمدعلی پورمختار» عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «خانه ملت» با اشاره به شرایط عملکرد اروپایی‌ها پس از گذشت یک‌ماه از فرصت ۶۰ روزه در ارتباط با تعهدات برجام، اظهار داشت: اروپایی‌ها همان رویه یک‌سال گذشته را ادامه دادند، یعنی بیشتر به گفتاردرمانی و اتلاف وقت پرداختند، «اینستکس» راهکار‌های جدید دیگر و درخواست‌های خود از آمریکا برای ادامه حیات تجاری شرکت‌های اروپایی هم در حد حرف باقی مانده است؛ لذا ما اقدام عملی را از اروپا شاهد نیستیم.

ایران فرصت ۶۰ روزه اروپا را تمدید نمی‌کند

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از این رو ما بر مبنای تصمیم شورای عالی امنیت ملی عمل می‌کنیم و فرصت ۶۰ روزه را تمدید نخواهیم کرد؛ اگر اروپا گامی برندارد در مدت باقی مانده، ما گام‌های بعدی را برخواهیم داشت و بر اساس منافع ملی تصمیم می‌گیریم.

وی افزود: مسئله ما با اروپایی‌ها و آمریکا این است که آن‌ها دنبال چیزی هستند که جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند برآورده کند، ما بعد از موضوع برجام و توافق هسته‌ای تلاش کردیم که به آن‌ها ثابت کنیم دنبال سلاح اتمی نیستیم؛ اما آن‌ها همچنان بر این دروغ‌های خود اصرار دارند.

عدم تغییر در وضعیت و رویه کنونی با سفر نخست‌وزیر ژاپن به تهران

پورمختار یادآور شد: آمریکایی‌ها و حتی در برخی موارد اروپایی‌ها خواسته‌های جدیدی را مطرح کردند که برخی از موارد مرتبط با موضوعات موشکی و کاهش نفوذ ایران در منطقه است؛ این موضوعات بهانه جدید آن‌هاست.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در چنین وضعیتی به نظر می‌رسد که با سفر نخست وزیر ژاپن به تهران اتفاقی در شرایط بین‌المللی و برجام رخ نخواهد داد و تغییری در رویه هم ایجاد نمی‌شود.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها