به روز شده در: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
حجت‎الاسلام علوی:
وزیر اطلاعات با بیان اینکه ترامپ کوچکتر از آن است که بتواند علیه کشورمان کاری کند، گفت: امروز شاهدیم بادکنک تبلیغاتی آمریکا ترکیده و ایران در دنیا بر قله اقتدار ایستاده است.
کد خبر: ۳۴۹۸۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳ - 10June 2019

ترامپ کوچک‌تر از آن است که بر اراده ملت ایران تأثیر بگذارد/ بادکنک تبلیغاتی آمریکا ترکیدبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع‎پرس، حجت‎الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات عصر امروز در مراسم پاسداشت آزاده سرافراز حجت‌الاسلام «سید علی‌اکبر ابوترابی فرد» و پدر بزرگوارش حاج «سید عباس ابوترابی فرد» و گرامی‌داشت یاد و خاطره 572 شهید آزاده با اشاره به ضایعه فقدان حجت‎الاسلام ابوترابی‎فرد زندگی ایشان و پدر بزرگوارش را سراسر درس دانست و اظهار داشت: سال 49 اولین بار در نجف با مرحوم ابوترابی دیدار کردم. در همان دیدار شیفته اخلاق زیبای او شدم و وقتی شنیدم در برگشت به ایران دستگیر شده است بی اختیار اشک ریختم.

وی افزود: متانت او و پدر بزرگوارش در سلامت اخلاق، فقاهت، اثرگذاری تربیتی، اخلاق با معنویت و حرمتی که قائل بود بسیار برای ما آموزنده بود. به واقع این پدر و پسر از دیار بزرگان و نمونه‌ای از علمای اسلام بودند که در عرصه علمی و فکری، جهاد عملی و مبارزه با ظلم هیچ گاه آرام نگرفتند.

حجت الاسلام علوی ابوترابی فرد را مشعلی برای روشن کردن افکار مردم در فقه دانست و به نقش علما در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: علما هر جا احساس کردند  اسلام با خطر رو به رو می شود سینه سپر کردند. علامه امینی کتاب شهدای طریق فضیلت را در باب علمای شهید نوشته است و از این شهدا اسم برده است. امام  (ره) وقتی تهدید شدند که در راه فیضیه ممکن است کشته شوند، گفتند:« من سینه ام را برای سر نیزه های شما آماده کرده ام اما برای زورگویی شما هرگز.» تکیه علما به مردم بود و هیچگاه زیر پرچم ظلم نرفتند. در جهت انجام وظیفه هیچگاه نهراسیدند. مدرس در مقابل رضاخان ایستاد و دفاع از اسلام را با ارزش تر از حفظ جان دانست و ایستادگی کرد امام نیز در مقابل پهلوی دوم چنین روشی را در پیش گرفت.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: پیشینه تاریخ پر است از صدای پرخروش علما و مردم هرجا پرچم را دست علما دیدند دانستند مسیر درست است و علما منافع و مصالح ملت را در نظر دارند. امروز هم منش ابوترابی به عنوان یک درس برای همگان است و می گوید که اگر اختلاف نظر در مواضع سیاسی و دیدگاه داشته باشیم همه عضو خانواده جمهوری اسلامی هستیم و زیر نظر فرماندهی مقام معظم رهبری باید عمل کنیم. حاج آقا ابوترابی به کسانی که از نظر فکری دنیا با او فاصله داشتند احترام می‎گذاشت.

حجت الاسلام علوی تاکید کرد: همه باید دست در دست همدیگر به دشمن یاس را القا کنیم. هر زمان دشمن زمزمه چند دستگی و ضعف بشنود به دنبال ما حرکت می‎کند و هرگاه مشت های گره کرده در مقابل خود را ببیند می فهمد نمی تواند کاری کند. 

وزیر اطلاعات تهدیدهای دشمنان را بی اثر دانست و گفت: مردم در کشاکش مسائل انقلاب اسلامی چنان پخته شدند که ترامپ و امثال ترامپ کوچکتر از آن هستند که بتوانند کاری کنند. دیدیم بادکنک تبلیغات آمریکا ترکید و ایران در دنیا بر قله اقتدار ایستاده و ترامپ در برابر ایران درمانده شده است، این نتیجه پیروی از علما و بزرگانی چون ابوترابی است. 

حجت الاسلام علوی افزود: دشمن تصمیم داشت حاج آقا ابوترابی را از بین ببرد ولی اخلاق او عراقی‎ها را نیز تحت تاثیر قرار داد. عراقی ها در مشکلات اردوگاه ها از حاج آقا کمک می گرفتند در هر اردوگاهی که می رفت با اخلاق و راهنمایی اش اسرا را زیر یک پرچم جمع می کرد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی بعد 10 سال اسارت به کشور بازگشت گفتیم تکیده شده و آن تحرک و اثرگذاری قبل را ندارد اما دیدیم مانند انسانی که پخته تر شده همان انرژی و انگیزه قوی را دارد. با پای پیاده به زیارت حضرت ثامن الحجج شرفیاب می‌شد و در مرز دعای عرفه می خواند. زمانی که مقام معظم رهبری او را به عنوان نماینده ولی فقیه در امور آزادگان معرفی کردند گویی زیباترین هدیه را به آزادگان دادند. 

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار