به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
خانکه عنوان کرد؛
دبیر علمی نهمین کنگره بین‌المللی گفت: ۲۵ درصد درآمد ناخالص ملی کشور که رقمی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار می‌شود، برای درمان آسیب‌های ناشی از حوادث هزینه می‌شود.
کد خبر: ۳۴۹۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸ - 11June 2019

۱۰۰ میلیارد دلار هزینه درمان آسیب‌های ناشی از حوادثبه گزارش خبرنگار اجتماعی دفاع‌پرس، دکتر «ابراهیم خانکه» دبیر علمی نهمین کنگره بین‌المللی سلامت در حوادث و بلایا در نشست خبری این کنگره با اشاره به اینکه کشور ما متنوع‌ترین مخاطرات را دارد، اظهار داشت: طبق آمار اعلام شده، ۶۱ درصد حوادثی که در کشور روی داده است، مربوط به حوادث غیر مترقبه‌ای مانند سیل و زلزله بوده که به همین خاطر باید به حوزه حوادث غیرمترقبه توجه بیشتری شود.

خانکه افزود: البته اگر حوادث انسان‌ساخت را به این آمار اضافه کنیم، عدد مورد اشاره بیشتر می‌شود به نحوی که می‌توان گفت ۲۵ درصد درآمد ناخالص ملی کشور که رقمی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار می‌شود، برای درمان آسیب‌های ناشی از حوادث هزینه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این هزینه‌ها مهم‌ترین مانع توسعه هستند، افزود: امروز در حالی هزینه‌های بسیاری را برای درمان آسیب‌های ناشی از حوادث هزینه می‌کنیم که افراد جامعه آگاهی و اداراک کافی از خطر ندارند به همین خاطر باید بر روی این موضوع کار ریشه‌ای در خصوص آگاه‌سازی و افزایش سطح ادراک جامعه صورت گیرد.

خانکه ادامه داد: سیل امسال هرچند باعث شد در مجموع ۹۰ میلیارد متر مکعب آب در مناطق مختلف کشور جمع شود، اما در مدیریت خطر ناشی از وقوع سیل ایراد داشتیم؛ زیرا نتوانستیم در خصوص پیشگیری، اطلاع‌رسانی به‌موقع و حتی اسکان مردم در محل‌های مناسب به خوبی عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ نفر در رشته مدیریت سلامت در حوادث و بلایا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشورمان تحصیل می‌کنند، تصریح کرد: در این کنگره مهمانانی از کشور‌هایی همچون آلمان، سوئد، ترکیه، ایتالیا و کانادا داریم؛ البته اگر تحریم‌های ظالمانه آمریکا نبود، تعداد مهمانانی از کشور‌های مختلف، بیشتر می‌شد با این حال مهمان‌هایی که امکان حضور در این کنگره را نداشتند، به وسیله ویدئوکنفرانس از مطالب آن‌ها استفاده می‌کنیم.

خانکه همچنین عنوان کرد: در این کنگره ۳۰۰ مقاله علمی و تخصصی دریافت شده که از این تعداد ۱۵۰ مقاله به صورت پوستر و تعدادی هم به شکل سخنرانی که در مجموع ۱۰۰ ساعت خواهد بود، ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها