به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
سردار رضایی تأکید کرد؛
فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر مقابله جدی مرزبانی با هرگونه قاچاق و ناامنی گفت: با تمامی امکانات با اراذل و اوباش مقابله می‌کنیم.
کد خبر: ۳۵۰۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴ - 12June 2019

مبارزه جدی با هرگونه قاچاق و ناامنی/ دستگیری سه تن از عاملان شهادت دریابانانبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به گستردگی استان هرمزگان و مرز طولانی که با کشور‌های عمان، امارات و قطر دارد، مرزبانی این استان گسترش پیدا کرده و ماموریت‌های مختلف ازجمله کنترل تردد‌های غیرمجاز و مقابله با هرگونه قاچاق را که از وظایف ذاتی مرزبانی است گسترش داده است.

وی با بیان اینکه دریابانی هرمزگان در سال گذشته در راستای کشفیات و مقابله با ورود کالا‌های غیرمجاز و خروج کالا‌های هدف از کشور اقدامات خوبی انجام داده، گفت: متاسفانه در برخی مواقع شاهدیم که ماموران با تعرض اراذل و اوباش مواجه می‌شوند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به توجیه نبودنِ برخی از مرزنشینان به قوانین و مقررات مرزنشینی عنوان کرد: ماموران وظیفه اجرای دقیق قانون را به عهده دارند و باید با هرگونه ورود و خروج کالا‌های غیرمجاز مقابله کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه به شهادت دو تن از دریابانان شهرستان میناب طی روز گذشته در درگیری با قاچاقچیان اشاره کرد و توضیح داد: ماموران مرزبانی در راستای انجام وظیفه ذاتی خود و مبارزه با هرگونه قاچاق، با اشراف کامل اطلاعاتی و تحت کنترل قرار دادن منطقه از وجود مقادیر قابل توجهی مواد مخدر، سوخت و احشام مطلع و برای توقیف شناور به منطقه میناب اعزام شدند.

وی ادامه داد: ماموران دریابانی هرمزگان به محض مشاهده قاچاقچیان فرمان ایست صادر کردند، اما قاچاقچیان با مشاهده ماموران با آن‌ها درگیر شده و دو تن از دریادلان پایگاه دریابانی میناب، استوار یکم «سجاد افراسیابی» و گروهبان یکم «حسن کریمی» را حین درگیری در این عملیات، به شهادت رساندند.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه با جدیت با هرگونه قاچاق و ناامنی مقابله می‌کنیم، تصریح کرد: قطعا حضور بنده پیامی برای اراذل و اوباش این منطقه دارد؛ ما با تمامی امکانات با آن‌ها مقابله می‌کنیم و از دستگاه قضائی انتظار داریم که از ما در راستای مقابله و مبارزه با افرادی که سبب وقوع این قبیل جنایات می‌شوند، حمایت کند.

وی با اشاره به دستگیری سه نفر از قاتلان در این درگیری خاطرنشان کرد: از دستگاه قضا درخواست داریم که حکم عاملان شهادت دریابانان را با حداکثر مجازات در حداقل زمان ممکن صادر کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه امروز کل مرزبانان کشور داغدار هستند، گفت: از مجلس شورای اسلامی خواستاریم که ما را حمایت کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار