به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸
در دیدار با سفیر ویتنام در تهران؛
سفیر ویتنام در تهران، با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیر کل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۳۵۰۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲ - 12June 2019

امیرعبداللهیان از رفتار یکجانبه گرایانه آمریکا شدیدا انتقاد کردبه گزارش گروه سیاست خارجی دفاع‌پرس، «نگوین مان هی ین» سفیر ویتنام در تهران، با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس و مدیر کل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تأکید بر نگاه به شرق جمهوری اسلامی ایران و اهمیت آسیا در جهان کنونی و ضمن استقبال از گسترش روابط تهران - هانوی اظهار داشت: روحیه تاریخی مقاومت ملت ویتنام بارز و قابل تقدیر بوده و توسعه بیشتر روابط دو کشور حائز اهمیت است. مجلس شورای اسلامی از ارتقاء روابط پارلمانی در همه سطوح استقبال می‌کند.

وی با انتقاد شدید از رفتار یکجانبه گرایانه آمریکا و تاریخ سیاه کاخ سفید در قبال ملت‌های جهان و به ویژه جنایت تاریخی علیه مردم ویتنام، ضمن اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از عضویت غیردائم ویتنام در شورای امنیت سازمان ملل متحد آنرا فرصت خوبی برای حرکت بسوی تقویت روند صلح و امنیت پایدار دانست.

امیرعبداللهیان روابط پارلمانی و سیاسی دو کشور را خوب ارزیابی کرد و آمادگی تهران برای تقویت رفت و آمدهای پارلمانی - سیاسی - اقتصادی را مورد تأکید قرار داد.

«نگوین مان هی ین» سفیر ویتنام نیز در این دیدار با اشاره به دیدگاه‌ها و مواضع مشترک دو کشور در بسیاری از مسائل از جمله صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی، نسبت به برداشتن گام‌های عملی در راستای تقویت مواضع مشترک و توسعه روابط فیمابین ابراز امیدواری کرد.

وی همچنین با توجه به در پیش بودن ریاست دوره ای ویتنام در آ.س.آن ۲۰۲۰، مسئولیت ویتنام در قبال تحولات جهانی را حائز اهمیت خواند.

سفیر ویتنام در تهران در پایان گفت: «با توجه به روابط سیاسی خوب دو کشور باید از ظرفیت‌های بازرگانی - اقتصادی و تجاری فی مابین بهره برد.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها