به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
رئیس جمهور پس از تبیین مواضع ایران اسلامی در نوزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در قرقیزستان، بیشکک را به مقصد دوشنبه پایتخت تاجیکستان ترک کرد.
کد خبر: ۳۵۰۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵ - 14June 2019

روحانی بیشکک را به مقصد دوشنبه ترک کردبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‎پرس، حجت‎الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان پس از تبیین مواضع ایران اسلامی در نوزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در قرقیزستان، جمعه شب به وقت محلی بیشکک را به مقصد دوشنبه پایتخت تاجیکستان به منظور شرکت در پنجمین کنفرانس «تعامل و اعتماد سازی در آسیا( سیکا)» ترک کرد.

ایران ، قزاقستان، افغانستان ، پاکستان ، کره حنوبی، چین ، روسیه، هند، فلسطین، مغولستان، قرقیزستان، ازبکستان ، تاجیکستان، جمهوری آذریابجان و تایلند از جمله اعضای سیکا هستند که سران این کشورها روز شنبه 25 خرداد با هدف بحث و تبادل نظر درخصوص مسائل و موضوعات مهم منطقه آسیا در پایتخت تاجیکستان گردهم می آیند.

رئیس جمهور  در سفر دو روزه خود به قرقیزستان ؛ علاوه بر سخنرانی در جمع سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و تبیین دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران درخصوص مسائل مهم منطقه ای و جهانی، در دیدارهای دوجانبه ای با روسای جمهور چین، روسیه و افغانستان درخصوص موضوعات مورد علاقه دوجانبه، منطقه ای و جهانی با مقامات این کشورها گفت وگو و تبادل نظر کرد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها