به روز شده در: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۵
نهاوندیان:
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: اولویت کشورمان این است که در حرکت به سمت جهش صادراتی و کاستن از اتکاء کشورمان به درآمد‌های نفتی، همه امکانات خود را در زمینه افزایش صادرات بسیج کنیم.
کد خبر: ۳۵۱۵۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴ - 24June 2019

اولویت کشورمان بسیج امکانات در زمینه افزایش صادرات استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، «محمد نهاوندیان» معاون اقتصادی رئیس جمهور در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان، از منطقه ویژه اقتصادی، گمرک، پایانه و بازارچه مرزی میرجاوه بازدید کرد و در جریان این بازدید با توضیحات استاندار و مدیران محلی در جریان ظرفیت‌ها و مزیت‌های احداث این منطقه ویژه اقتصادی و کمبود‌هایی که در مسیر توسعه صادراتی این منطقه وجود دارد، قرار گرفت.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران، میرجاوه را یکی از مرز‌های تجاری کشورمان با پاکستان دانست و با اشاره به اینکه این منطقه در توسعه تجاری ایران از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است، اظهار داشت: اولویت کشورمان این است که در حرکت به سمت جهش صادراتی و کاستن از اتکاء کشورمان به درآمد‌های نفتی همه امکانات خود را در زمینه افزایش صادرات بسیج کنیم.

نهاوندیان گفت: ایجاد جهش در صادرات و تولید محصولات صادراتی ضمن ایجاد اشتغال موجب همبستگی و هم‌پیوندی اقتصادی با کشور‌های همسایه و نیز تقویت امنیت در منطقه می‌شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال جاری شاهد جهش در رقم صادراتی بویژه در میرجاوه هستیم، اظهار داشت: این جهش به خوبی نشان می‌دهد که پتانسیل صادراتی کشورمان از ظرفیت بسیار خوبی برخوردار است و اگر در توسعه آن تسهیل ایجاد کرده و موانع را در زمینه جهش صادرات رفع کنیم، می‌توان در صادرات کشورمان شتاب قابل توجهی ایجاد کرد.

نهاوندیان خاطر نشان کرد: به همت بخش خصوصی، روند احداث منطقه ویژه اقتصادی میرجاوه آغاز شده است و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به سرعت در جریان عملیاتی شدن قرار دارد و احداث این منطقه می‌تواند امکان قابل توجهی را در صادرات فراهم سازد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین به اتصال میرجاوه به خط آهن از طریق پاکستان اشاره کرد و گفت: در این مسیر باید مشکل تبدیل ریلی را برطرف کنیم و احداث این خط آهن می‌تواند ظرفیت قابل توجهی در تجارت ملی با پاکستان از طریق میرجاوه ایجاد کند.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها