به روز شده در: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با دفاع‌پرس:
کاظم جلالی گفت: مهم‌ترین عامل و مانع بر سر راه تمام اقدامات بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی ایران، تلاش‌های بی‌وقفه نیروهای مسلح است که از بدو ظهور انقلاب تا کنون دشمنان را زمین‌گیر کرده است.
کد خبر: ۳۵۳۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰ - 13July 2019

نیروهای مسلح از بدو پیروزی انقلاب مقابل توطئه‌های دشمنان ایستاده‌اند«کاظم جلالی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، در خصوص اقدامات جهادی نیروهای مسلح برای حفظ و ارتقای امنیت کشور اظهار داشت: نیروهای مسلح ضمن حفظ انسجام و وحدتی که با هم دارند، تحت فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمام زمینه‌هایی که با حفظ امنیت و آبادانی کشور ارتباط مستقیم دارد، پای کار بوده و در جهت صیانت از ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌اند؛ لذا اقدامات تاثیرگذار سپاه به عنوان نهادی ارزشی و ولایی که در واقع از یادگارهای بزرگ امام راحل است، باعث شده که امروز ما در منطقه به‌عنوان کشوری قدرتمند شناخته شویم.

وی با توجه به این نکته که توطئه‌ها و خصومت‌های غربی‌ها نمی‌تواند خللی در رسالت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی وارد کند، افزود: رسالت سپاه حمایت از مظلومین و مردم بی‌دفاع است و پاسداران انقلاب اسلامی برای انجام تکالیف دینی خود مرز نمی‌شناسند. حامیان تروریسم تنها دلیل تضعیف قدرت و زوال داعش را حضور نیروهای ایرانی در منطقه می‌دانند و از تمام ظرفیت‌هایشان برای تضعیف قدرت سپاه استفاده می‌کنند که تحریم و تهدید این نهاد مصداق بارز آن است.

جلالی با اشاره به تحریم‌های حامیان رژیم بعثی در طول جنگ تحمیلی علیه ایران تصریح کرد: موضوع تهدید و تحریم برای ما تازگی ندارد؛ چراکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تضعیف قدرت ایران در دستور کار غربی‌ها قرار گرفته است؛ اما هر زمان که مورد هجمه دشمنان قرار گرفتیم و از طرف آن‌ها تحریم شدیم با اتکا به دانش و ظرفیت‌های داخلی، خودکفا عمل کردیم و نشان دادیم که ما وابسته به کشورهای خارجی نیستیم.

وی گفت: تضعیف و تخریب انقلاب اسلامی در دستور کار غرب ‌بوده و همچنان به طرق مختلف بر محقق شدن این خواسته نامشروعشان پافشاری می‌کنند، اما مهم‌ترین عامل و مانع بر سر راه تمام اقدامات بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی ایران، تلاش‌های بی‌وقفه نیروهای مسلح است که از بدو ظهور انقلاب تا کنون دشمنان را زمین‌گیر کرده است.

جلالی با انتقاد از ضعف برخی مسوولان و مدیران حوزه اقتصادی برای کم‌کاری در خصوص خلاصی مردم از مشکلات معیشتی گفت: نیروهای مسلح ما نه‌تنها در زمینه نظامی و دفاعی از آمادگی 100 درصدی برخوردارند، بلکه این توانایی و ظرفیت را دارند که در زمینه اقتصادی وارد میدان شده و برای کم شدن دغدغه‌های اقتصادی ملت و کشور گام‌های موثری بردارند.

انتهای پیام/ 151

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها