به روز شده در: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
۱۹۸ نماینده مجلس با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی رهبر شیعیان نیجریه و درمان وی در خارج از این کشور شدند.
کد خبر: ۳۵۵۰۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸ - 23July 2019

۱۹۸ نماینده مجلس خواهان آزادی شیخ زکزاکی شدندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، بیانیه ۱۹۸ نماینده مجلس شورای اسلامی درباره لزوم آزادی شیخ زکزاکی در صحن علنی قرائت شد.

نمایندگان مجلس در این بیانیه خواستار درمان رهبر شیعیان نیجریه در خارج از این کشور شدند.

متن بیانیه بدین شرح است:

«مردی عالم و با عمل از پیروان مکتب اهل بیت با رفتار و عملکرد ارزنده خود از طریق آگاهی‌بخشی مسلمانان، مسیحیان و حتی آن‌هایی که اعتقادی به دین نداشتند، بیش از ۱۵ میلیون آزاداندیش، آزادیخواه و پیرو مکتب اهل بیت را تحت یک تشکیلات عظیم تحت عنوان حرکت اسلامی نیجریه جمع و تربیت کرد.

حضور این جمعیت در راهپیمایی‌های ضد استکبار و ظلم‌ستیز هر چند کاملاً مسالمت آمیز نظیر روز قدس، عاشورا و اربعین، آمریکا، اسرائیل و عربستان را متوجه این جمعیت عظیم ضد استکبار کرده است. حال شیخ بعد از مصدومیت بسیار وخیم بوده و وی در طول دو هفته گذشته علیرغم مصرف دارو‌های آرامبخش، از شدت درد نخوابیده است از این رو اگر برای معالجه ایشان اقدامی نشود خطر مرگ ایشان را تهدید می‌کند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از همه کشور‌های اسلامی و مجامع بین‌المللی به ویژه دولت و مجلس نیجریه می‌خواهیم تا هر چه سریعتر برای آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر ایشان اقدام کرده و امکان خروج ایشان را برای معالجه فراهم کنند».

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار