به روز شده در: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۴
دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با نوه نخست وزیر اسبق و کودک‌کش رژیم صهیونیستی خشم گسترده مردم و گروه‌های فلسطینی را به همراه داشت.
کد خبر: ۳۵۷۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷ - 15August 2019

خشم فلسطینی‌ها از دیدار ابومازن با نوه رابین/ افشای تداوم همکاری امنیتی با اشغالگرانبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از سایت فلسطین‌الیوم، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین یک هیئت از حزب «اردوگاه دموکراتیک» رژیم صهیونیستی به ریاست «نوا روثمن» نوه اسحاق رابین نخست وزیر اسبق این رژیم را در شهر رام‌الله به حضور پذیرفت. این دیدار با موافقت «ایهود باراک» رئیس این حزب صهیونیستی انجام شد.

مردم و گروه‌های فلسطینی دیدار عباس با این هیئت صهیونیست را «ادامه رویکرد ویرانگری دانستند که شدیدترین زیان را به ملت فلسطین و اصول ثابت آن‌ها وارد می‌کند».

آن‌ها همچنین این دیدار را «خیانت به جانفشانی‌های شهدا و اسیران ملت فلسطین دانستند که شایسته بود که عباس آن‌ها را (به جای نوه رابین) در آغوش بکشد و در از مسائل عادلانه آن‌ها حمایت کند».

دیدار عباس و هیئت صهیونیست و در آغوش کشیدن نوه رابین با خشم و موج محکومیت گسترده فلسطینی‌ها در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد و آن‌ها در نوشته‌های خود جنایت‌های رابین علیه فلسطینی‌ها را یادآور شدند.

«محمد ابو حمدیه» یک کاربر جوان در توییتر خود نوشت: عباس بهتر بود که به جای ملاقات با نوه رابین، با مادران و همسران و فرزندان شهدا و اسیران فلسطینی ملاقات کند و آن‌ها را ارج نهد. عباس برای کسب رضایت اشغالگران از ارزش‌ها و مفاهیم ملی دست می‌کشد.

گروه «افلا تعقلون» نیز در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: عباس به نوه رابین وعده می‌دهد که برای آزادی یک نظامی اسرائیلی وارد عمل شود، اما اسیران فلسطینی رها شده‌اند.

محمد نزال نیز در صفحه خود در توییتر نوشت: محمود عباس که دوره ریاست او تمام شده است، در روز سوم جشن عید سعید قربان در مقر خود در رام‌الله به گرمی نوه اسحاق رابین گور به گور شده را در آغوش می‌کشد.. ببینید عباس در روز عید همسر یا نوه شهید یا اسیری فلسطینی را به حضور نمی‌پذیرد بلکه از نوه یک تروریست بزرگ استقبال می‌کند.

«ابومسیره» دیگر کاربری است که با تسمخر در توییتر نوشت: محمود عباس مبارز نوه اسحاق رابین را برای بازگشت همه فلسطین به آغوش مردم فلسطین، در آغوش می‌کشد!

در همین راستا، باسل الحجار نیز در صفحه خود توییتر نوشت: نوا روثمن نوه رابین است که کشتار زیادی علیه ما در سال ۱۹۴۸ میلادی بویژه کشتار «اللد» را به همراهی شبه نظامیان «بالماح» مرتکب شد. عباس مشکلی ندارد. او برای پرز نیز گریه کرد و بدنبال مبارزان فلسطینی است که آن‌ها را به اشغالگران تحویل دهد.

همزمان گروه‌های فلسطینی نیز مخالفت خود را با این دیدار ابراز داشتند و آن را خیانت به جانفشانی‌های ملت فلسطین توصیف کردند.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای به شدیدترین لحن دیدار عباس و هیئت صهیونیست را محکوم کرد و گفت: تداوم این روش بیانگر اصرار سران بانفوذ سازمان آزادی‌بخش فلسطین برای ادامه ترویج توهم و دادن امتیازات مجانی به اشغالگران و حرکت در مسیر روش ویرانگری است که شدیدترین زیان را به ملت واصول ثابت ما وارد کرده است.

این بیانیه افزود: سیاست زیر پا گذاشتن و نادیده گرفتن همه درخواست‌ها و تصمیمات ملی فلسطینی در مخالفت با تداوم چنین ملاقات‌های سازشکارانه‌ای، به جایی نخواهد رسید. چنین سیاستی فقط به اشغالگران و اقدامات جنایتکارانه آن‌ها به‌ویژه علیه شهر اشغالی قدس خدمت می‌کند و ادامه نشست‌های سازشکارانه عربی و اسلامی را تشویق می‌کند و به تلاش‌ها برای جنبش تحریم و منزوی کردن رژیم صهیونیستی کمکمی کند.

جبهه خلق تأکید کرد: اصرار بر این روش سنتی ویرانگر و گشودن در‌های مقر تشکیلات خودگردان در رام الله برای برگزاری نشست با صهیونیست‌ها اعتبار گفته‌های عباس درباره تعلیق عمل به توافقنامه‌های امضا شده با اشغالگران را زیر سوال می‌برد و پوچی مواضع رسمی تشکیلات خودگردان دراین زمینه را برملا می‌کند و نشان می‌دهد که این مواضع تنها در سطح حرف است و جنبه عملی واقعی ندارد. این جبهه افزود: همه احزاب صهیونیست درداخل فلسطین اشغالی در اشغالگری و تجاوزگری علیه ملت فلسیطن شریک اساسی هستند و اجماع نظری در بین صهیونیست‌ها درخصوص برنامه از بین بردن حقوق و اصول ثابت ملت فلسطین وجود دارد.

انتهای پیام/ 113

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار