به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
ناصر سهرابی :
فقر فرهنگی و تولیدی ما در این زمینه آنقدر زیاد و چشم گیر است که هر ساله برای مناسبت هایی که مربوط به پیامبر اکرم (ص) است اعم از تولد و مبعث و فوت ایشان فیلم محمد رسول الله را از تلویزیون پخش می کنیم!
کد خبر: ۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۳ - 15June 2013

درحوزه تولید فیلم های مذهبی اجازه اشتباه نداریم

ناصر سهرابی منتقد و کارشناس سینما در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری دفاع مقدس گفت: باید توجه داشت که مبنای شکل گیری انقلاب اسلامی ایران، دین اسلام و مذهب شیعه بوده است و ما به عنوان شهروندان این جامعه قطره کوچکی از دریایی را تشکیل می دهیم که ائمه اطهار از منابع اصلی اش به شمار می روند.

عضو انجمن منتقدان سینمای ایران اظهار داشت: بسیار تاسف برانگیز است که با گذشت سی و چند سال از پیروزی انقلابی که مبنای شکل گیری آن دین اسلام و مذهب شیعه بوده است، هیچ فیلمی در مورد کودکی دو تن از بزرگترین الگوهای مذهب تشیع – امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع)- تولید نشده است.

وی افزود: پرداختن به این موضوع بسیارمهم است و مهم تر از پرداختن به این موضوع این مسئله است که چه کسی قرار است سراغ این موضوع برود و آن را تبدیل به فیلم کند، نویسنده آن چه کسی قرار است باشد و کارگردان و تهیه کننده آن چه کسی؟ به طور حتم کسی که سراغ این سوژه می رود باید از بهترین های سینما و تلویزیون ما باشد و نگاه بسیار پخته ای به مقوله سینما و تلویزیون داشته باشد.

سهرابی تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم که در یک جامعه مذهبی زندگی می کنیم و اجازه نداریم حتی یک اشتباه کوچک هم در این زمینه داشته باشیم، شاید بتوان در حوزه فیلم های اجتماعی و فیلم های ملودرام سهل انگاری کرد و نگارش فیلمنامه و کارگردانی آن را به دست هنرمندان کم تجربه سپرد، اما در حوزه تولید فیلم های مذهبی و دینی باید از بهترین های موجود استفاده کرد.

وی افزود: در حوزه تولید فیلم های مذهبی وجود یک اشتباه کوچک هم غیر قابل جبران و غیر قابل بخشش است. سفیر به کارگردانی فریبرز صالح با موضوع امام حسین و سفر ایشان به کوفه سالها پیش تولید شده اما فیلم آن قدر قوی و خوب از کاردرآمده که هم اکنون هم بعد از گذشت سالها، فیلم خوب است و هر ساله از تلویزیون پخش می شود. 

منتقد سینما و تلویزیون تاکید کرد: درباره زندگی ائمه کار گزارشی و مستند بسیاری تولید شده و از تلویزیون پخش شده اما متاسفانه کار داستانی خوب و قابل توجه در این زمینه اصلا انجام نشده و ما لازم داریم که دراین باره بیشتر کار کنیم. فقرفرهنگی و تولیدی ما دراین زمینه آنقدر زیاد و چشم گیر است که هر ساله برای مناسبت هایی که مربوط به پیامبر اکرم (ص) است اعم از تولد، مبعث و فوت ایشان فیلم محمد رسول الله را از تلویزیون پخش می کنیم! 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار