به روز شده در: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۰
مسئول موسسه ابراهیم هادی در گفتگو با خبرگزاری دفاع مقدس؛
از جزیره خارک با ما تماس گرفتند که کتاب شهید ابراهیم هادی را بین بسیج شرکت نفت توزیع کرده اند و گفتند شهید گمنامی در فکه داریم که فکر می کنیم شهید هادی است و در مزار این شهید دعای کمیل بر گزار می کنیم.
کد خبر: ۴۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۰ - 27May 2013

اگر به بعد فرهنگ درست پرداخته شود می توان خلا ها را پر کرد

به گزارش سرویس جهاد و شهادت خبرگزاری دفاع مقدس، عمادی - مسئول موسسه فرهنگی ابراهیم هادی- درخصوص ضرورت کار بر روی مفاهیم دفاع مقدس گفت: شکی در ضرورت این کار نیست و باید زودتر از اینها انجام می شد حال اینکه چه هدفی را دنبال می کند و می خواهد به چه سمتی برود خیلی مهم است.

وی با اشاره به این موضوع که شبکه توزیع مناسبی برای کتاب وجود ندارد گفت: با وجود نقص در توزیع، استقبال از کتاب های دفاع مقدس خوب است. به عنوان مثال کتاب "سلام بر ابراهیم هادی" به چاپ 44 و کتاب "شاهرخ حر انقلاب" به چاپ 30 رسیده اند.

ادامه داد:اگر به بعد فرهنگ درست پرداخته شود می توان خلا ها را پر کرد  و در این مسیر باید دید مخاطب چه می خواهد ، بعضی کتاب ها مخاطب خاص دارد مثل کتاب شاهرخ حر انقلاب .

مسئول موسسه فرهنگی ابراهیم هادی گفت:سه عنوان کتاب قبل از نمایشگاه کتاب امسال چاپ شد. کتاب "پرواز در سحرگاهان" که به عملیات سال 90 علیه پژاک در کوی جاسوسان می پردازد، کتاب "طیب" که شخصیتی مثل شاهرخ دارد.چاپ اول این کتاب درنمایشگاه کتاب امسال تمام شد، کتاب "عارفانه" در مورد احمد علی نیری نوجوان 19 ساله که در خاطرات او آمده که بارها به دیدار امام زمان نائل آمده است.

در حال حاضرکتاب "تا کربلا" خاطرات شهدا با امام حسین و اصحاب کربلا و خود اصحاب امام حسین در حال تالیف می باشد.

در مورد فعالیتهای این موسسه در شهرستانها اظهار داشت:درشهرستان  دارند در مورد شهید "علی هاشمی" کار میکنند. همچنین نماینده های فعالی در شهرستانها از جمله در اصفهان و بابل و شیراز و خصوصا در همدان وجود دارد، ما فکر نمیکردیم که یک چنین استقبالی از آثار گروه شهید ابراهیم هادی بشود. ولی استقبال خوب بود. از جزیره خارک با ما تماس گرفتند که کتاب شهید ابراهیم هادی را بین بسیج شرکت نفت توزیع کرده اند و گفتند شهید گمنامی در فکه داریم که فکر می کنیم شهید هادی است و در مزار این شهید دعای کمیل برگزار می کنیم. از روستای دشت بیاض در مرز افغانستان بین 100 خانوار، 100 عدد کتاب شهید هادی را توریع کرده اند.

آقای عمادی با اشاره به مشکلات گفت:مشکلات اگر نباشد کار لذت ندارد و لذت کار در این است که الحمد الله هیچ حمایت دولتی ندارد ، حمایت مردمی است، فروش هم مردمی است.

وی افزود:سال 91 بدترین سال برای حوزه نشر بود. چون تورم در این سال بزرگترین آسیب را به کتاب زد . کاغذی که سال 90 ، 25 تومان می خریدیم 6 ماه بعد 80 تومان خریدیم و در چند ماه اخیر  با 2 برابر قیمت 6 ماه پیش کاغذ می خریم.بالا رفتن قیمت کاغذ باعث بالا رفتن هزینه تولید می گردد و روی قیمت کتاب تاثیر می گذارد و کتاب از سبد اصلی خانوار حذف می گردد.

ایشان به کتاب شهیدی اشاره کرد و گفت: کتاب شهیدی داریم که بعد ازدو سال هنوز چاپ نشده است. اما خود شهید به خواب برادرش آمده و پیغام داده که کتاب را چاپ نکنید. با دنیای سختی مواجهیم . در مورد زنده بودن شهدا علی الخصوص هدایت های ایشان  چون مخاطب به راحتی قبول نمیکند باید خیلی خوب کار کرد.

لینک کوتاه: http://dnws.ir/49
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار