به روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
بیانیه اداره کل حفظ آثار استان قزوین به مناسبت سالروز عملیات مرصاد
اداره کل حفظ آثار استان قزوین به مناسبت سالروز عملیات مرصاد بیانیه ای صادر کرد.
کد خبر: ۵۰۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۸ - 27July 2015

دست منافقین خائن آلوده به خیانتی است که هیچ گاه از ذهن مردم پاک نخواهد شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس از قزوین، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قزوین به مناسبت فرا رسیدن سالروز عملیات مرصاد بیانیه ای صادر کرده که در این بیانیه می خوانیم؛ تاریخ معاصر ایران اسلامی وقایع و روزهای مهمی را به خود دیده است و چشم مردمان ایران مملو از بصیرتی است که از تجربه روزها و آزمون های سخت به دست آمده است. بی شک یکی از فرازهای مهم تاریخ ایران ظهور، گسترش و در نهایت خیانت سازمان مجاهدین خلق ایران است که بررسی و شناخت آن چراغی فراراه آینده مردمان این سرزمین خواهد بود.

در این بیانیه آمده است: سازمان مجاهدین که هدف خود را پس از فرار بنی صدر سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده بود از خرداد 60 زیر چتر حمایت صدام حسین، قرار گرفت و در حالی که آن کشور با ایران در حال جنگ بود، با انتقال گسترده هواداران و طرفدارانش به عراق و با همکاری و مساعدت ارتش عراق، اقدام به تشکیل بازویی نظامی به نام «ارتش آزادیبخش» نمود و در کنار ارتش عراق در جنگ علیه ایران مشارکت کرد. این نیروی نظامی در طول جنگ تحمیلی، بیش از یکصد عملیات نظامی بر علیه مواضع نیروهای ایرانی شکل داد و به حق مردم نام این سازمان را به «منافقین» تغییر دادند.

در ادامه این بیانیه می خوانیم: پس از اعلام موافقت ایران با قطعنامه 598 پیوند شوم استکبار جهانی با صدام حسین و منافقین منجر به طراحی عملیات «فروغ جاویدان» گردید تاعراق بتواند از موضع طرف پیروز شرایط خود را بر ایران اسلامی تحمیل کند و جنگ را به پایان ببرد.. پس از شکسته شدن خط خودی در منطقه سرپل ذهاب از 3 مرداد 1367 ، نیروهای منافقین بدون آن که با مانعی روبه­رو باشند، سوار بر خودروها به سوی کرمانشاه حرکت کردند و تا تنگه چارزبر پیش آمدند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: اما به مدد نفس مسیحایی حضرت امام خمینی و همت رزمندگان اسلام، «عملیات مرصاد» حمله منافقین را در هم کوبید. در این عملیات که با فرماندهی سپاه پاسداران و با پشتیبانی هوانیروز ارتش اجرا شد، رزمندگان خودی از سه محور چارزبر، قلاجه و جاده اسلام­آباد-پلدختر وارد عمل شدند و در دو مرحله نیروهای ضدانقلاب(منافقین) را که تا تنگه چارزبر پیش آمده بودند سرکوب کردند.

اداره کل حفظ اثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان قزوین حماسه این عملیات و یاد شهدای گرانقدر ان علی الخصوص شهید والامقام صیاد شیرازی را گرامی می دارد و آرزوی علو درجات برای همه شهدای گرانقدر این عملیات را از خداوند منان طلب می کند.

در پایان این بیانیه می خوانیم: بی شک دست منافقین خائن آلوده به خیانتی است که هیچ گاه از ذهن و زبان مردم نخواهد رفت. اما دشمنان ایران بدانند که همانند دوران دفاع مقدس با درایت و مدیریت مقام عظمای ولایت همه بحرانها و دشمنی های استکبار به عاملی برای وحدت ملت تبدیل شده و چنین مسایلی نمی تواند به ثبات نظام جمهوری اسلامی ضربه ای بزند.
انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار