به روز شده در: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
مسئول مؤسسه سیره تفحص شهدا گفت: شهیدان برای دفاع از مملکت اسلامی از تمام هستی خود گذشتند و ایران اسلامی به واسطه خون شهدا پیروز شده است.
کد خبر: ۵۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۷ - 03November 2013

ایران اسلامی به واسطه خون شهدا پیروز شده است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس از کرمان، حجتالاسلام حسینی مسئول موسسه سیره تفحص شهدا، روز شنبه در یادواره 51 شهید منطقه خنامان با اشاره به اینکه منطقه طلاییه در منتهی الیه جنوب غربی دشت آزادگان واقع شده و مرز ایران و عراق را تشکیل میداد، اظهار داشت: این منطقه یکی از محورهای اصلی حمله عراق در روزهای اول جنگ بود که ارتش عراق برای پیشروی به سوی اهواز از این معبر نظامی وارد خاک ایران شد.

حجتالاسلام حسینی با بیان اینکه این منطقه شاهد شهادت مردان بزرگی همچون شهیدان علوی و شفیعی بوده است، گفت: شهید جبار علوی که از شهدای استان اصفهان بود با دو همرزم خود در دوران هشت سال دفاع مقدس تا آخرین نفس در منطقه طلاییه جنگیدند و تسلیم دشمن نشدند.
 
وی ادامه داد: شهید جبار علوی و همرزمانش توسط بمبهای شیمیایی دشمن به شهادت رسیدند.
 
مسئول موسسه سیره تفحص شهدا با بیان این که شهید شفیعی نیز در این منطقه به شهادت رسیده است، گفت: این شهید والامقام در عراق به شهادت رسید و 16 سال بعد پیکرش را به ایران انتقال دادند.
 
وی با بیان اینکه پیکر این شهید بزرگوار پس از 16 سال متلاشی نشده بود، اظهار داشت: رمز ماندگاری پیکر این شهید و امثال آن دائم الوضو بودن، اقامه نماز شب، قرائت زیارت عاشورا و غسل جمعه است.
 
حجتالاسلام حسینی خاطرنشان کرد: شهیدان برای دفاع از مملکت اسلامی از تمام هستی خود گذشتند و ایران اسلامی به واسطه خون شهدا پیروز شده است.
برچسب ها: شهدا ، استان کرمان
لینک کوتاه: http://dnws.ir/5528
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار