به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
دریادار سیاری خبر داد:
فرمانده نیروی دریایی ارتش از بازداشت چندین گروه از دزدان دریایی توسط نیروی دریایی ارتش و تحویل آنها به مقامات قضایی خبر داد.
کد خبر: ۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۰ - 26June 2013

بازداشت گروهی از دزدان دریایی توسط نیروی دریایی ارتش ایران

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، امیر دریادار سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش در آئین روز جهانی دریانورد و تجلیل از دریانوردان نمونه، اظهار داشت: نیروی دریایی تا به امروز ضمن همراهی بیش از 2000 کشتی تجاری و نفتکش، قریب به 150 درگیری با دزدان دریایی داشته است و چندین گروه از آنها را دستگیر و به مقامات قضایی مربوطه تحویل داده است.

وی در ادامه افزود: امروز ما ادعا می­کنیم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امنیت دریایی را تا جنوب هندوستان و مدار 10درجه برقرار و در همین راستا نه تنها به کشتی­های کشورمان بلکه به کشتی­های سایر کشورهایی که درخواست همکاری داشته­اند نیز کمک کرده­ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین اذعان داشت: ما می­توانیم با تعامل مثبت و همدلی که در بین تمامی ارگان­های دریایی کشور وجود دارد، شاهد پیشرفت­های چشمگیر کشور در این زمینه باشیم و ضمن حفظ اقتدار، تمامی تحریم­ها را بی­اثر کنیم.

امیر دریادار سیاری با اشاره به این­که چرخه اقتصادی از طریق دریا می­چرخد، گفت: منافع و منابع راهبردی و کلانی در دریا داریم. به­ خصوص منابع غذایی دریایی که کمترین درصد استفاده از این منابع در کشور ماست. ما باید بتوانیم از این مواد غذایی خدادادی در دریا برای پیشرفت اقتصادی کشور استفاده کنیم و همه عزیزان مسئول در این زمینه باید کوشا باشند تا کشوری دریا محور بسازیم.

وی خاطرنشان کرد: مطمئناً تا زمانی که در دریا حضور داریم، هیچگونه تعدی و تعرضی به کشتی های تجاری ما صورت نمیگیرد.

در این آئین که با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، از ناخدا دوم عرشه عبدالوهاب طاهری، ناخداسوم مکانیک داود قلی­زاده و ناواستواریکم تکاور اردشیر امیری به­عنوان دریانوردان نمونه تقدیر شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها