به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵
مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: جوانان بلند عزت ما توانستند با روحیه ای معنوی 8 سال جنگ را در برابر این همه تلاش دشمنان برعلیه ایران اسلامی پشت سر بگذارند و اقتدار کشور را حفظ کنند که همه ی این ها را فقط و فقط باید درمعنویت جنگ پیدا کرد .
کد خبر: ۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۲ - ۰۷:۴۷ - 30June 2013

رمز پیروزی 8 سال دفاع مقدس در معنویت آن است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس در بیست و چهارمین دوره تربیت استاد دفاع مقدس که در دانشگاه افسری امام حسین (ع) برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین شمس اللهی مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: استخراج گنج مهمی چون دفاع مقدس نیاز به  اطلاعات درستی از  8 سال دفاع مقدس دارد، یکی از این موارد، معنویت در جنگ است که باعث شد ما در جنگ پیروز شویم.


وی ادامه داد: عاملی که باعث شد تا توطئه ها و اهداف شوم جبهه کفر و استکبار در طول دفاع مقدس  با شکست مواجه شود همین بنیه اعتقادی رزمندگان کشور بود، باید دانست، چه شد که دشمن با تمام شقاوت خود نتوانست به اهداف پلیدش برسد.
 

حجت الاسلام والمسلمین شمس الهی با اشاره به انواع تاکتیک های دشمن در جنگ 8 ساله ی دفاع مقدس خاطر نشان کرد: تاکتیک های دشمن بسیار زیاد است که  به چند نمونه ی بارز و مهم آن اشاره می کنم، اولین تاکتیک دشمن که از ابتدای اسلام وجود داشته و خواهد داشت حذف دین از صحنه ی سیاسی جامعه است.
 

وی ادامه داد: تاکتیک دوم که دشمن هزینه ی بالایی را در قبال آن پرداخت کرده و خواهد کرد، اختلاف افکنی بین جامعه است با این وسیله  رزمندگان را نسبت به هم بدبین می کرد تا بتوانند از این موضوع به نفع خودش استفاده کند اما رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس با روحیه ی عرفانی و خدایی خود توانستند بر این تاکتیک ها چیره شوند. تاکتیک دیگر دشمن که خیلی اهمیت دارد ایجاد جنگ روانی از طریق شایعه پراکنی و شبهه افکنی است با این کار رزمندگان را به تردید وا می داشتند و انسجام آنها را در جنگ کاهش می دادند اما باز هم به حول و قوه ی الهی بازهم سربلند بیرون آمدیم  و با اراده ی قوی توانستیم دشمن را ناکام بگذاریم.
 

حجت الاسلام والمسلمین شمس الهی با بیان اشاعه ی فحشاء توسط دشمن افزود: یکی دیگر از تاکتیک های دشمن اشاعه ی فحشاء بود به صورتی که زمینه ی گناه را فراهم میکرد تا جوانان نتوانند از لذت های دنیوی بگذرند و از رفتن به جبهه بگذرند اما جوانان بلند عزت ما توانستند با روحیه ای معنوی  8 سال جنگ را در برابر این همه تلاش دشمنان برعلیه ایران اسلامی پشت سر بگذارند و اقتدار کشور را حفظ کنند که همه ی این ها را فقط و فقط باید درمعنویت جنگ پیدا کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار