به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش خبر داد:
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری چهارمین همایش اندیشه و قلم آجا به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در15 تیرماه خبر داد.
کد خبر: ۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۶ - 03July 2013

چهارمین همایش اندیشه و قلم ارتش15 تیرماه برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حجتالاسلام و المسلمین سید محمدرضا واحدی ضمن اعلام این خبر، هدف از برگزاری این همایش را  شناسایی فرهیختگان و اهل قلم ارتش به منظور تقویت بستر فعالیت های فرهنگی عنوان و خاطرنشان کرد: تشویق و ترغیب نویسندگان نظامی، شناسایی اهل قلم غیرنظامی به منظور فراهم نمودن امکانات و ارائه تسهیلات  به آنان، تقدیر از مراکز انتشاراتی تعامل کننده با ارتش و برنامه ریزی برای حمایت از چاپ، نشر و توزیع آثار برگزیدگان از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.

به گفته معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در این مراسم جمعی از فرماندهان عالی رتبه نظامی حضور خواهند داشت  و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان میهمان ویژه  سخنرانی خواهد کرد.
 
سید محمد رضا واحدی در ادامه به افزایش آثار ارسال شده به دبیرخانه چهارمین همایش اندیشه و قلم ارتش نسبت به همایش های پیشین اشاره و تصریح کرد: در مجموع 389 اثر از 169 شرکت کننده دریافت شده که نسبت به همایش قبلی رشد نسبتاً خوبی را شاهد هستیم که این امر را به دلیل تأثیر برگزاری سه همایش گذشته می دانیم.
 
وی با اشاره به آثار دریافتی در بخش های مختلف، اظهار داشت: 27 اثربا موضوع تاریخی-تاریخ نظامی، 65 اثر با موضوع ادبیات دفاع مقدس (شعر، رمان، خاطره، زندگی نامه) و 35 اثر با موضوع دفاع مقدس به این همایش راه یافته است.
 
معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش افزود: همچنین 40 اثر در بخش معارف اسلامی و علوم دینی ،45 اثر با عنوان فرماندهی و دانش و فناوری نظامی ، 51 اثرادبیات شامل شعر، رمان و داستان ، 38 اثر در حوزه ژئوپلیتیک و حقوقی ، 22 اثر در حوزه مدیریت و 66 اثر در دو بخش علمی و ترجمه به این همایش ارسال شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار