به روز شده در: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
امیر سرتیپ اسماعیلی :
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء تحریم قطعات هواپیمایی از سوی استکبار جهانی را تحریم های غیرمنطقی، غیرانسانی و غیراصولی دانست.
کد خبر: ۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۰ - 03July 2013

تحریم قطعات هواپیما غیرمنطقی، غیرانسانی و غیراصولی است/ طمعکاران به نظام پاسخ دندان شکن خواهند گرفت

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت "حادثه سقوط هواپیمای ایرباس 655 توسط ناو وینسنس" در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری دفاع مقدس مبنی بر اینکه آیا تحریم قطعات هواپیما طبق پیمان ها و کنوانسیون های بین المللی را جنایتی مترادف با جنایت ناو وینسنس می دانید یا خیر؟ ، گفت: اگر تحریم ها را در جمهوری اسلامی ایران بررسی کنید، همه اش غیراصولی و غیرمنطقی است.

وی افزود: در بحث اقتصادی، زندگی و معیشت مردم حق مسلم آنهاست. با اجرایی شدن تحریم زندگی مردم در فشار قرارمی گیرد. بحث فرهنگی و نظامی هم از این امر مستثنی نیست. در بحث نظامی دیدگاه جمهوری اسلامی ایران دیدگاه دفاعی است و هیچ کشوری با دفاع قصد حمله به کشور دیگری را ندارد .

امیر اسماعیلی با بیان اینکه در قضیه سیویل و کشوری وقتی هواپیماهای ما تحریم می شود، در حقیقت جان مردم به خطر می افتد، تصریح کرد: این مردم فقط مردم جمهوری اسلامی ایران نیستند، درهمین هواپیمای 655 اکثر ملیت ها از ملیت های اماراتی، ایتالیایی، یوگوسلاوی، هندی و پاکستانی هم بوده و بنابراین تحریم هایی از این دست، تحریم های واقعی و منطقی در جنگ نیست. تحریم های غیرمنطقی، غیرانسانی و غیراصولی است.

سرتیپ اسماعیلی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه پیام شما برای استکبار جهانی به جهت اینکه دیگر چنین فکری هم به ذهن آنها خطور نکند، چیست؟ ، گفت: بهترین پیام را فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری به همه دنیا به خصوص کشورهایی که خودشان را صاحب استکبار جهانی و یا وفادار به آن می دانند، دادند و آن هم این که آنها را به عقلانیت و تدبیر دعوت کرده و آنها را سفارش به کار عقلی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیام رهبری ما هم در ورطه نظامی با هرکشوری که برای ما پیام صلح و دوستی داشته باشد صلح و دوستی داریم و دست آنان را به مودت و برادری می فشاریم و هرکشوری که چشم طمع به جمهوری اسلامی داشته باشد پاسخ دندان شکنی از ما خواهد گرفت.

یادآور می شود: مراسم گرامیداشت حادثه سقوط هواپیمای ایرباس 655 توسط ناو وینسنس امروز در سالن کنفرانس های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار