به روز شده در: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
سرلشکر صفوی :
همکاری‌های علمی در تامین اسناد و مدارک علمی، در حوزه پژوهشی با بهره‌گیری از منابع خارجی و ارتباط اسناد علمی با دیگر کشور‌ها می‌تواند جهش علمی حاضر در کشور را تسریع و به آن سرعت بخشد.
کد خبر: ۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۰ - 05July 2013

اسناد ملی، بخشی از هویت  کشور است / کتاب و کتاب‌خوانی از فقر فرهنگی جلوگیری می کند

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سرلشکر صفوی ، مشاور عالی فرمانده کل قوا ، طی مراسمی از سازمان اسناد و کتابخانه ملی بازدید کرد ند.

سرلشکر صفوی در جلسه شورای معاونین این سازمان با اشاره به ضرورت تسهیل دسترسی به منابع  علمی و پژوهشی، گفت: منابع علمی موجود در کتابخانه ملی  علاوه بر غنابخشی بر  پژوهشهای موازی در حوزه تولید علم، میتواند به تسهیل و تسریع  تولید اسناد علمی و تولید علم  کمک بسیاری کند. تسهیل در دسترسی دانشجویان و پژوهشگران به منابع علمی در کتابخانه ملی بایستی در اولویتهای کار کتابخانه قرار گیرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با اشاره به خدمات داده کتابخانه ملی و ضرورت اتصال مراکز دانشگاهی به این شبکه  اظهارداشت: بایستی به سمتی پیش برویم که کاربران در محلهای دانشگاهی، پژوهشی به راحتی با اتصال به شبکه داده کتابخانه ملی از منابع پژوهشی و علمی کتابخانه ملی استفاده کنند.

وی افزود: همکاریهای علمی در تامین اسناد و مدارک علمی، در حوزه پژوهشی با بهرهگیری از منابع خارجی و ارتباط اسناد علمی با دیگر کشورها  میتواند جهش علمی  حاضر در کشور را  تسریع و به آن سرعت بخشد.

سرلشکر صفوی در بازدید از مرکز اسناد این سازمان، گفت: اسناد ملی، بخشی از هویت  ملی کشور است، در نگهداری اسناد  لازم است از آخرین تکنولوژیهای روز بهره گرفت.

وی با اشاره به ابعاد مختلف وقف و تاثیر آن بر  توسعه  فرهنگ و تمدن اسلامی تاکید کرد:جامعهای که از لحاظ فرهنگی تمام اقشار آن از مزایای عادلانه فرهنگی برخوردار نباشد ، نمیتواند فرهنگ سالم و مترقی داشته باشد و چنین  جامعهای نه در بعد مادی و نه در بعد معنوی ، رشد نمیکند. در جامعهای که فرهنگ وقف گسترش یابد آن جامعه هرگز دچار فقر نخواهد شد. وقف در حوزه کتاب و کتابخوانی از فقر فرهنگی جلوگیری خواهد کرد. بایستی به سمتی پیش برویم که  در حوزه کتاب و کتابخوانی، در استفاده از منابع  وقف و تشویق افراد به وقف در این حوزه، فرهنگسازی کنیم.

سرلشکر صفوی با اشاره به لزوم توزیع عادلانه منابع علمی و پژوهشی در سراسر کشور، یادآور شد: تسری خدمات کتابخانه ملی  علاوه بر تهران، در دیگر مراکز استانها نیز بایستی مورد پیگیری قرار گیرد.رویکرد مسئولین استانها به ایجاد و تقویت شعبات کتابخانه ملی، بایستی رویکردی مثبت و در جهت تقویت خدمات استانی کتابخانه ملی باشد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا  طی بازدید چند ساعته خود از بخش های مختلف گنجینه اسناد ملی ایران و کتابخانه ملی ایران از خدمات ریاست سازمان، صلاحی و معاونین و کارکنان این سازمان قدردانی و تشکر کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار