به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
با حضور سردار احمدی مقدم؛
فرمانده یگان ویژه ناجا با اشاره به اینکه راه اندازی این باشگاه حرکت نو و جدیدی در کشور است و باید به آن کمک شود، گفت: حرفه ای شدن این ورزش در کشور، به روز شدن علم هوانوردی از اهداف راه اندازی باشگاه هوانوردی "براق" به شمار می آید.
کد خبر: ۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۰ - 08July 2013

راه اندازی اولین باشگاه هوانوردی کشور در یگان ویژه

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سردار "حسن کرمی" در آئین افتتاحیه باشگاه فوق تخصصی هوانوردی در یگان های ویژه ناجا ضمن تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان و به امید بهره مندی معنوی از این ماه، گفت: این باشگاه با عنوان "براق" برای ورزش های هوانوردی راه اندازی شده چراکه این ورزش در کشور ما همچنان جوان است و مانند ورزش های دیگر از قدمت زیادی برخوردار نیست.

وی ادامه داد: برای کمک به تقویت این ورزش، نیروهای مسلح می توانند با استفاده از امکانات خود زمینه را برای توسعه آن فراهم کنند، در حال حاضر علاقمندان به این ورزش به صورت آزاد و پراکنده اقدام به فعالیت می کنند به همین دلیل سالانه تلفات زیادی را شاهد هستیم در حالیکه باشگاه "براق" به دنبال ساماندهی متقاضیان این ورزش است.
 
کرمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، آموزش این ورزش ها با امکانات محدود و به صورت آزاد انجام می شود و همچنین برخی از علاقمندان به دلیل جذابیت این ورزش از کشور خارج می شوند و همین امر باعث از دست رفتن سرمایه های داخلی می شود.
 
فرمانده یگان های ویژه ناجا تصریح کرد: در حال حاضر امکانات اولیه فراهم شده و از هفته آینده آموزش های این باشگاه آغاز می شود همچنین سایت اینترنتی "براق" برای ثبت نام متقاضیان مهیا شده است.
 
کرمی ادامه داد: در حال حاضر اساسنامه این باشگاه به تصویب رسیده و به انجمن ورزش های هوایی نیز برای اخذ مجوز رسمی از این باشگاه ارائه شده است.
 
به گفته وی، توانمندی های این باشگاه به نحوی است که می تواند در تمام استان های کشور توسعه یافته و علاقمندان از آن استفاده کنند.
 
وی افزود: برخورداری از پشتیبانی هوا ناجا و امکانات آن و نیز نیروهای متخصص جوان، برگ برنده این باشگاه است.
 
فرمانده یگان ویژه ناجا با اشاره به اینکه راه اندازی این باشگاه حرکت نو و جدیدی در کشور است و باید به آن کمک شود، گفت: حرفه ای شدن این ورزش در کشور، به روز شدن علم هوانوردی، بهره گیری از تجربیات اساتید، استفاده از تجهیزات به روز، ایجاد فضای رقابتی در ورزش هوانوردی و تشکیل تیم های حرفه ای و ملی از اهداف راه اندازی باشگاه هوانوردی "براق" به شمار می آید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها