به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
وزیر دفاع خبر داد:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از رونمایی ،تست و ارزیابی نوع جدیدی از موشک ها و پهپادها خبر داد و گفت: در سایر حوزه ها نیز دستاوردهایی داریم که به تدریج اعلام می کنیم.
کد خبر: ۹۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۳ - 08July 2013

رونمایی و تست نوع جدیدی از موشک‌ها و پهپادهای ساخت وزارت دفاع

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، سردار وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چهارمین جشنواره تحقیقات دفاعی، بر اهمیت حوزه علم و فناوری تاکید کرد و گفت: حوزه علم و فناوری، حوزه رقابت جدی برای برتری فرهنگ و اصول مکتب کشورها است.


وی با اشاره به اینکه امروز علم و فناوری، حوزه رقابت و تلاش برای تسلط اقتصادی و سیاسی است، افزود: این حوزه امروز به عنوان شاخص اصلی رقابت های جهانی شناخته می شود.


وزیر دفاع با بیان اینکه برای حرکت قوی و پرشتاب در این رقابت و رسیدن به نقطه لازم، وظایفی بر عهده داریم گفت: آنچه که امروز در وزارت دفاع جزو نیازهای ضروری محسوب می گردد ، توجه راهبردی است؛ به این معنا که کل محیط را در یک نگاه باید دید.


وحیدی در بخش دیگری از سخنانش بر توجه ویژه به موضوعات راهبردی تأکید کرد و خاطر نشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران دارای وزارتخانه ای است که فرهنگ سازمانی مبتنی بر تلاش، نوآوری، خلاقیت، انجام کارهای بزرگ و شهادت طلبی را در سرلوحه کار خود دارد.


وی افزود: این وزارتخانه باید الهام بخش کشور، مسلمانان و همه مستضعفان جهان و علاوه بر آن باید پیشگام حرکتهای خلاقانه علمی حتی در سطح دنیا باشد.


سردار وحیدی همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران از رونمایی، تست و ارزیابی نوع جدیدی از موشکها و پهپادها خبر داد و گفت: در سایر حوزهها نیز دستاوردهایی داریم که به تدریج اعلام میکنیم.
 

گفتنی است تشویق محققان و مدیران برتر تحقیقاتی، تقدیر از نهادهای مجری تحقیقات، معرفی پروژه های مهم و  اساسی و تقدیر شبکه های علمی وزارت دفاع از محورهای این جشنواره بود.


در این مراسم علاوه بر ارایه گزارشی از نظام نوآوری وزارت دفاع و نمایشگاه جانبی آن از 45 محقق برتر، نهاد نظام نوآوری برتر و همکار تحقیقاتی برتر وزارت دفاع نیز قدردانی شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها