به روز شده در: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۰
حماسه و جهاد
انقلاب اسلامی
گذری از ققنوس‌های آتش‌نشان تا دلاورنوردان سانچی
یادداشت/ فرشته حاجی زاده
در بین همه‌ی ابهامات و شایعه‌های به وجود آمده از جانباختن آتش‌نشان‌ها در پلاسکو و دریانوردان کشتی سانچی چیزی که بیش ازهمه دل هر انسانی را می‌سوزاند مرگ نفس گیر انسان‌هایی است که در بدترین شرایط ممکن جان خود را از دست دادند.
فتنه اخیر قرار بود سال ۹۷ کلید بخورد/ دشمنان با مطالبات مردم موج‌سواری کردند
محمدصادق آهنگران:
حاج «محمدصادق آهنگران» با بیان این‌که فتنه اخیر قرار بود سال ۹۷ کلید بخورد، گفت: مسائل به گونه‌ای پیش رفت که دشمن دست‌پاچه شد و فکر کرد که امروز شرایط آماده است و می‌تواند نقشه خود را عملی کند.
شهیدی که راه ملی شدن صنعت نفت را هموار کرد
به مناسبت سالروز شهادت خلیل طهماسبی؛
عبدخدایی در توصیف اقدام انقلابی شهید خلیل طهماسبی آورده است:‌ «ما می‌دانیم که چگونه شانزدهم اسفند، رزم‌آرا کشته شد و بیست و نهم همان ماه نفت، ملی اعلام شد. همه این‌ها از اثرات قتل رزم‌آرا به وسیله خلیل طهماسبی است.»
روایتی از مجاهدتی که ۲۳ سال بعد ثمر داد
به مناسبت سالروز شهادت نواب صفوی؛
در سال ۱۳۳۴، حسین علاء نخست‌وزیر وقت ایران به وسیله مظفر ذوالقدر و به دستور نواب صفوی ترور شد، که نافرجام ماند. پس از این واقعه، نواب مورد تعقیب قرار گرفت و در روز ۲۷ آبان ۱۳۳۴ دستگیر شد. محاکمه او و یاران وفادارش دو ماه به طول انجامید که سرانجام در سحرگاه ۲۷ دی به شهادت رسید.
امواج مردم در مقابله با فتنه اخیر تفسیر سوره «نصر» بود/ شهادت علم‌الهدی و یارانش همانند شهادت امام حسین (ع) و یارانش بود
سرلشکر فیروزآبادی:
رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح گفت: این امواجی که از ۹ دی تا ۱۹ دی امسال علیه فتنه در کشور به‌وجود آمد، تفسیر سوره مبارکه «نصر» بود.
ماجرای قیامی که شتاب خاصی به حرکت انقلاب اسلامی داد
به مناسبت قیام ۱۹ دی قم؛
انتشار مقاله توهین‌آمیز علیه امام خمینی (ره) در روزنامه اطلاعات در ۱۷ دی ماه ۵۶، جرقه‌ای در شهر مقدس قم زد که به قیامی خونین و تاریخ‌ساز تبدیل شد. این مقاله سرآغاز موجی شد که شتابی خاص به حرکت انقلاب اسلامی داد.
پیام تبریک سردار «کارگر» به فرمانده کل سپاه در پی خنثی نمودن فتنه آمریکایی ـ صهیونیستی
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پیامی به فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موفقیت این نیرو را در خنثی نمودن فتنه اخیر آمریکایی ـ صهیونیستی تبریک گفت.
پیام تبریک سردار «کارگر» به فرمانده ناجا در پی خنثی نمودن فتنه آمریکایی-صهیونیستی
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پیامی یه فرمانده ناجا موفقیت این نیرو را در خنثی نمودن فتنه اخیر آمریکایی-صهیونیستی تبریک گفت.
فتنه 88 یک کودتای آمریکایی و صهیونیستی بود/ عصبانیت ترامپ از کم‌کاری اوباما در فتنه 88
تکرار/ سردار کارگر در گفت‌وگو با دفاع پرس عنوان کرد؛
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نقش استکبار جهانی در فتنه 88 گفت: اظهارات رییس جمهور منتخب آمریکا مبنی بر کم‌کاری دولت اوباما در فتنه 88 نشان از عصبانیت و ناراحتی وی دارد.
آتش زدن مسجد در سال 88 نیت پلید فتنه‌گران را نشان داد
حجت الاسلام محمودی:
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت:‌ توهین به عزاداران اباعبدالله الحسین، آتش زدن مسجد لولاگر، کشیدن چادر از سر بانوان و زخمی یا شهید کردن جوانان انقلابی نیت پلید دشمنان نظام و اسلام را نشان داد.
صفحه  از ۱۶
پربیننده ها
آخرین اخبار