به روز شده در: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۱
حماسه و جهاد
شهدا
شهیدی که غیرتش اجازه نداد تا زائران الهی زیر دست و پا بمانند/ به یک قرآن سبز کوچک وابسته شده بود
همسر شهید «سید کمال‌الدین کامروا»:
همسر شهید جامعه قرآنی «سید کمال‌الدین کامروا» گفت: وقتی سعودی‌ها در حج سال 1366 به زائران حمله کردند، دوستان همسرم می‌گویند که وی مدام گریه می‌کرد و می‌گفت «خانم‌ها زیر دست و پا مانده‌اند و برخی نیز حجاب‌شان برداشته شده است»، در این جا بود که برای نجات زائران الهی رفت و شهید شد.
جامعه احتیاج به تلنگری قوی جهت احیاء فرهنگ ایثار دارد
در نشست مسئولان خانه فرهنگ ایثار و روزنامه جام جم مطرح شد؛
رسانه‌ها باید در زمینه فرهنگ ایثار اطلاع رسانی کنند، تلنگر بزنند و جنبه‌های انسانی و تمدنی را احیا کنند.
پیکر مطهر یک شهید گمنام در شهرک شهید صادقی ارتش آرام گرفت
با حضور پرشور مردم و فرماندهان نظامی؛
پیکر مطهر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس، صبح امروز (یک‌شنبه) با حضور فرماندهان نظامی، خانواده شهدا و عموم مردم، در شهرک شهید صادقی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تشییع و به خاک سپرده شد.
شهید «علی جنگروی» با شهادتش به آن‌چه که می‌خواست رسید
«مهدی جنگروی»:
برادر شهید «علی جنگروی» گفت: هرچه گفتیم که «علی آقا! شما زخمی شدی، شما مسئولیت فرهنگی را در سپاه بر عهده داری، حضورت هم بسیار موثر است، سعی کن همین جا بمانی» گفت: «نه! آن‌چه که در سالیان گذشته مطالعه کردم را در جبهه لمس کردم و دیگر آرام و قرار ندارم، باید بروم» این بار رفتنش توأم با شهادت شد و به آن چیزی که می‌خواست رسید.
حضور خوانندگان کتاب «دیدم که جانم می‌رود» بر سر مزار شهید کاظم‌زاده
جمعی از خوانندگان کتاب «دیدم که جانم می‌رود» به مناسبت سالروز شهادت مصطفی کاظم‌زاده در کنار مزار این شهید بزرگوار گرد هم آمدند.
سردار «حسین الله‌کرم» گفت: وقتی که به شهید «علی جنگروی» گفتم: «چرا کفش‌هایت را درآوردی و به سمت گردان می‌آیی؟» گفت: «من می‌خواهم «حر» امام حسین(ع) باشم و جز شهادت چیز دیگری نمی‌خواهم»، گفتم: «چرا حر را انتخاب کردی؟»، گفت: «مسئله هرکسی با خودش است، من می‌خواهم امشب این‌گونه به شهادت برسم».
سردار سرتیپ «علی فضلی»:
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز اگر مقاومت اسلامی در جهان ایجاد شده است، الگویش همین شهدای دفاع مقدس هستند.
فردین رمضانی مدال طلای خود را به مادر شهید ابراهیمی خلیلی تقدیم کرد.
سردار خضرایی راد:
مدیرعامل سابق موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: این موزه آمادگی دارد تا ضمن ثبت و ضبط خاطرات خانواده شهدا، وسایل شهدا را نیز برای نمایش عمومی به بهترین شکل نگه‌داری کند.
خاص‌ترین «خانه شهید» تهران/ مبنای کار آموزشی مجموعه شهید قدمی کار‌آفرینی است
دفاع پرس گزارش می‌دهد؛
خانه شهید قدمی مدتی است که به همت خانواده این شهید به مرکزی فرهنگی و آموزشی تبدیل شده است؛ خانه‌ای کوچک، اما باصفا که موزه‌ای کوچک از زندگی بی‌آلایش یک رزمنده را در خود جای داده است.
صفحه  از ۴۲
پربیننده ها