به روز شده در: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۰
استانها
فارس
شهید «عباس دوران»: نمی‌جنگیم تا به ما حواله خانه و زمین بدهند
سرلشکر شهید «عباس دوران» گفته است: حواله زمین را که دادند دستم، من فقط به خاطر دل همسرم گرفتم و به خاطر او و مردم که این همه محبت دارند و خوبند، پشت تریبون رفتم. ولی همین که پایم به خانه رسید، دیگر طاقت نیاوردم. حواله زمین را پاره کردم، ریختم زمین. یعنی فکر می‌کنند ما پرواز می‌کنیم و می‌جنگیم تا شجاعت‌های ما را ببینند و به ما حواله خانه و زمین بدهند؟
تصاویر/ بازدید اعضای انجمن راهنمای تورهای گردشگری فارس از مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان
عکاس: رسول رحمتی
اعضای انجمن راهنمای تور‌های گردشگری استان فارس از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان بازدید کردند و با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.
راهنمایان تور‌های گردشگری می‌توانند سفیران دفاع مقدس باشند
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس:
«حمیدرضا گرامی» گفت: در جهت ترویج فرهنگ ایثار، شهادت و دستاورد‌های رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس، راهنمایان تور‌های گردشگری نقش ارزشمندی می‌توانند ایفا کنند و سفیران دفاع مقدس باشند.
بوسه امام خمینی (ره) بر پیشانی فرمانده‌ای که حاضر به عقب‌نشینی نشد
در گفت‌وگو با دفاع پرس مطرح شد؛
«احمد تقوا» با بیان خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس گفت: مدتی پس از عملیات «والفجر ۲» که نیرو‌های گردان پس از دیدار با امام خمینی (ره) و مرخصی به پادگان «جلدیان» برگشتند، «مرتضی جاویدی» برایم نقل کرد «پس از عملیات خدمت امام خمینی رسیدیم. زمانی که «محسن رضایی» بنده را معرفی کرد، امام مرا فراخواند و پیشانی‌ام را بوسید و من هم فرصت را غنیمت شمرده و پیشانی امام را بوسیدم.
نقشه راه اقتصادِ باثبات و مقاوم هرچه زودتر تدوین شود
امام‌جمعه شیراز:
امام‌جمعه شیراز گفت: دولت باید نقشه راه اقتصادِ با ثبات و مقاوم را هرچه زودتر تدوین کند تا مردم بدانند حرکت اقتصادی کشور چه منافعی برای آن‌ها در پی خواهد داشت.
مقاومت جانانه شهید «مرتضی جاویدی» در عملیات «والفجر ۲»
بدون شک عملیات «والفجر ۲» یکی از بزرگترین و مهم‌ترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس به‌شمار می‌رود و امروز کمتر کسی پیدا می‌شود که نقش یگان‌های استان فارس به ویژه گردان «فجر» از لشکر المهدی (عج) جهرم به فرماندهی سردار شهید «مرتضی جاویدی» را در این عملیات بداند.
تصاویر/ دیدار مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس با فرمانده پایگاه هوایی شهید «دوران» شیراز
عکس: رسول رحمتی
«حمیدرضا گرامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس با امیر خلبان «اسماعیل لشکری» فرمانده پایگاه هوایی شهید «عباس دوران» شیراز دیدار و در خصوص همکاری های مشترک در راستای نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس گفت‌وگو کرد.
تصاویر/ دیدار مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس با فرمانده انتظامی استان
عکس: رسول رحمتی
«حمیدرضا گرامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان فارس با سردار سرتیپ دوم ستاد «احمدعلی گودرزی» فرمانده انتظامی استان دیدار و در خصوص همکاری‌های مشترک در راستای نکوداشت پیشکسوتان دفاع مقدس گفت‌وگو کرد.
ضروریت حمایت شورای شهر شیراز از تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان فارس
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس فارس تأکید کرد؛
«حمیدرضا گرامی» گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان فارس که فاز اول آن در دهه فجر سال ۹۶ به بهره‌برداری رسید، در صورت حمایت مسئولین فاز دوم آن نیز که شامل موزه‌آرایی است تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری خواهد شد.
تصاویر/ ادای احترام خدام حرم رضوی به شهدای استان فارس
همزمان با دهه کرامت، جمعی از خدام حرم مطهر امام رضا (ع) در سفر به شهرهای «کازرون» و «بیضاء»، به مقام شامخ شهدای این شهرها ادای احترام کردند.
صفحه  از ۷۸
پربیننده ها
آخرین اخبار