روحانی: دولت از روحانیت انتظار دارد که برای حل معضلات پیشگام باشند

رئیس‌جمهور در دیدار علما و روحانیون استان گلستان اظهار داشت: دولت از روحانیت معزز اعم از شیعه و سنی انتظار و توقع دارد که برای حل معضلات و توسعه و تعالی مادی و معنوی کشور و اخلاق و وحدت، پیشتاز و پیشگام باشند
۱۲ آذر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۳

ولایتی: ایران به دنبال استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای با نظارت است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در دیدار معاون وزیر خارجه ایتالیا گفت: ایران به دنبال استفاده از انرژی صلح امیز هسته‌ای و با نظارت است و در عین حال ما و منطقه در حال مبارزه یا تروریسم هستیم.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۸
واکنش ایران به ادعاهای آژانس در مورد ابعاد نظامی احتمالی؛

ایران: اسناد ادعایی آژانس مملو از اشتباه و اسامی ساختگی است

سازمان انرژی اتمی ایران با انتشار بیانیه‌ای خطاب به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، اسناد ادعایی در مورد ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران را مملو از اشتباه و اسامی نادرست خوانده و تصریح کرده است که هیچ سند معتبری برای ادعاهای عنوان شده علیه ایران وجود ندارد.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۳
حجت‌الاسلام پناهیان:

توصیه رهبرانقلاب برای شرکت پر شور در زیارت اربعین

رهبر انقلاب درباره‌ی جایگاه ویژه‌ی زیارت اربعین فرموده‌اند: «شروع جاذبه مغناطیس حسینی در روز اربعین است». در سال‌های اخیر استقبال از سنت پیاده‌روی اربعین بسیار بیشتر از گذشته بوده است.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۰
هاشمی خبر داد:

حضور احتمالی رئیس‌جمهور در مراسم روز دانشجو در یکی از دانشگاه‌های علوم‌پزشکی

هاشمی با اشاره به برنامه‌های مراسم روز دانشجو گفت: مراسم روز دانشجو یکشنبه 16 آذر قرار است در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران برگزار شود دعوت و تقاضا برای حضور رئیس جمهور در این برنامه ارسال و به نهاد ریاست جمهوری اعلام شده است.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۲
کاتب در نشست خبری:

بودجه ۹۴ "با نفت ۷۰ دلاری" یکشنبه آینده به مجلس می‌رسد

سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: رییس جمهور هفته آینده، 16 آذر 93 لایحه بودجه سال 94 را با میزان "نفت 70 دلار" به مجلس تقدیم خواهد کرد.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۴
فواد ایزدی:

دغدغه ما در مذاکرات برداشتن تحریم‌ها است

عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان گفت: تحریم های اعمال شده برضد ایران در سه حوزه تروریسم، حقوق بشر و برنامه هسته ای صورت پذیرفته که در صورت حصول توافق نهایی، تنها تحریم های هسته ای لغو خواهد شد.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۳
رئیس جمهور در جمع مردم گلستان:

هفته آینده لایحه بودجه 94 بدون کسری تقدیم مجلس خواهد شد

رئیس جمهور در جمع مردم گلستان: علیرغم اینکه دست‌های توطئه‌گر در منطقه و جهان قیمت نفت را کاهش داده‌اند و فکر می‌کنند برای ایران اسلامی، اقتصاد کشور و مسیر توسعه مشکلی فراهم کرده‌اند، ملت بزرگوار بداند ما در هفته آینده لایحه بودجه 94 را بدون کسری بودجه تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهیم کرد.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۴
با اکثریت آراء؛

مجلس امروز دوشیفته شد

نمایندگان مجلس بعدازظهر امروز نیز جلسه علنی دارند.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۳

فرهادی: انتقادات نباید مغرضانه و در جهت براندازی باشد

وزیر علوم گفت: اگر دانشجو یا استاد انتقادی دارد باید بتواند آن را مطرح کند، اما اینکه نباید این انتقادات مغرضانه و در جهت براندازی باشد. به معنای واقعی کلمه نقد باید دلسوزانه باشد، پدیده‌ای که بسیار برای دانشگاه‌ها مفید و ارزنده است، لذا نباید دلسوزانی که به دنبال بهتر شدن فضا هستند و در این راستا انتقاد می‌کنند، سرکوب شوند.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۶

ظریف: مذاکرات به پایان موفقیت‌آمیز خود بسیار نزدیک شده است

وزیر امور خارجه در همایش دیپلماسی هسته‌ای: ما نیاز به تمدید داشتیم در غیر این صورت به شرایط قبل از توافق ژنو می‌رسیدیم.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۵

آیپک به دنبال تشدید تحریم‌های ایران است

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که لابی صهیونیستی «آیپک» در تلاش است تا نمایندگان کنگره آمریکا را به تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران متقاعد کند.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۲
با رأی موافق نمایندگان مجلس:

وزارت نفت مجاز شد تسهیلات بانکی را برای احداث واحدهای صنعتی تضمین کند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزارت نفت اجازه دادند تا برای احداث واحدهای صنعتی وابسته با نفت و گاز طبق اصل 44 قانون اساسی تسهیلات بانکی متناسب را تضمین کند.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۶
با تصویب نمایندگان صورت گرفت؛

اختصاص یک درصد از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی برای توسعه فناوری

نمایندگان مجلس دستگاه‌های اجرایی را مکلف کردند یک درصد از اعتبارات تخصیص‌یافته هزینه‌ای را برای امور پژوهشی و توسعه فناوری اختصاص دهند.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۹

شریعتمداری: دشمن اصرار دارد مذاکرات را به "جنگ فرسایشی" تبدیل کند

حریف برای وادارکردن ایران به امتیاز دادن، دست به عملیات روانی زده و عدم‌توافق را "فاجعه‌ اقتصادی" معرفی می‌کند. ساده‌اندیشانه است اگر انتظار داشته باشیم غرب از اهرم تحریم‌ها دست بکشد.
۱۱ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹