بیان خاطراتی از آزاده مسعود ماهوتچی:

عراقی ها ترس خاصی نسبت به اسرای تکریت 11 داشتند/ با خبر رحلت امام، سکوت خاصی دراردوگاه حاکم شد

یکی از اسرای اردوگاه تکریت 11 در بیان خاطراتی از رحلت امام خمینی(ره) در زمان اسارت و حال وهوای اردوگاه گفت: با شنیدن رحلت حضرت امام، حال و هوای عجیبی بر اردوگاه حاکم شد و غم وسکوت بر بچه های آزاده چیره شد.
۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۷
ناصر قره باغی:

مرحوم ابوترابی پاک بود و خدمتگذار/ زاهد شب و شیر روز بود

از بزرگترین ویژگی های آن مرحوم تواضع و خاکساری ایشان بود و دستورالعمل ایشان به بچه ها هم جمله ی معروف ایشان بود که همیشه میگفتند : پاک باش و خدمتگذار
۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۷
حجت الاسلام حسن ابوترابی:

اسارت یکی از حماسه های استثنایی‌ست/ ای کاش همه‌ی دنیا مانند این اسرا بودند

اصولا دفاع مقدس یک پدیده استثنایی در تاریخ جهان و ایران است، تمام برگه های تاریخ دفاع مقدس زیبا و ماندگار ند اما برگه اسارت یکی از حماسه استثنایی پیروزی های ملت ایران عزیز است .
۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۴

اینفوگرافی/ مردم؛ ریشه‌ جمهوری اسلامی

رهبر انقلاب اسلامی ایران تاکید کردند:مردم ریشه جمهوری اسلامی هستند اجتماع مردم حول نظام مایه عزت و برکت برای کشور و برای خود مردم است.
۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
در آستانه سالروز رحلت امام خمینی(ره) رونمائی شد؛

"کتاب انقلاب فصل بیداری"

همزمان با سالروز رحلت امام(ره)، «کتاب انقلاب فصل بیداری» نوشته حجت‌الاسلام محمدرضا زائری توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی رونمائی شد.
۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲

زنان منطقه پا جای پای زنان مبارز ایرانی می گذارند

شرکت زنان در انقلابهای تونس،لیبی و یمن نیز توجه جهانیان را به خود جلب کرده است؛ به طوری که این مشارکت بی نظیربیانگر آزادی آنها از سنت ها وقیدوبندهای مخالف دین وقیامشان برای آزادی از استبداد سیاسی است.
۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۹

"پهلوان پوریای ولی" به روایت مسعود جعفری جوزانی

دوره کودکی و جوانی "پهلوان پوریای ولی" در روزگاری اتفاق می افتد که ایران تحت اشغال مغول ها است و درآمد ارضی با زور و شکنجه از روستاییان گرفته می شده و به خزانه مغول ها واریز و عمده این مالیات ها صرف مخارج شخصی خان مغول و اطرافیان وی می شده است .
۰۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۹
غم انگیزتر از اسارت؛

عراقی ها سکوت کردند چون می دانستند ما سینه چاک امام(ره) هستیم

بزرگترین امید وآرزوی ما در اسارت به این بود که به ایران برگردیم وحضرت امام گوشه چشمی به ما بیندازد، همیشه برای دیدن ایشان لحظه شماری می کردیم .
۰۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۹
سعید مستغاثی :

" ملکه " در بیان تردیدهای جنگ موفق است

برداشتهای نمادینی که از فیلم " ملکه "می شود را می توان به بحث زنبورعسل و ملکه زنبورها و وجه نمادین این عناصر خلاصه کرد . تعمیم دادن فیلم به اوضاع و احوال سیاسی فلان سال اصلا درست نیست .
۰۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۹
استاد حوزه و دانشگاه:

شهدا از عناصر قدرت کشور محسوب می‌شوند

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: هشت سال دفاع مقدس جنگ اعتقادات بود نه جنگ آب و خاک.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۹
رمضان‌زاده:

مردم حلبچه ایران را وطن خود می‌دانند/ هم‌وطن‌های خودمان را فراموش نکنیم

احمد رمضان‌زاده گفت: فیلمنامه «حکایت عاشقی» با موضوع بمباران شیمیایی حلبچه در بخش فرهنگی فارابی تصویب شده و انجمن سینمای دفاع مقدس هم آن را تایید کرده است؛ اما تا کنون هیچ حمایتی از فیلم صورت نگرفته است.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۱
حجت الاسلام حسن ابوترابی فرد،نایب رئیس مجلس:

مرحوم ابوترابی همواره خود را در برابر مقاومت و استقامت آزادگان خجل می دید

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در آستانه 12 خرداد سالروز عروج سید آزادگان حجت الاسلام علی اکبرابوترابی و پدر بزرگوارش درخصوص ویژگی های اخلاقی و معنوی این اسوه صبر واستقامت گفت: مرحوم ابوترابی یکی از بازوان توانای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۲

هفته دفاع مقدس 92 با " پرواز در ارتفاع صفر"

نگاه و پیام این داستان این است که کسانیکه برای دفاع از جان و مال و ناموس این مملکت جان خود را فدا کردند چه بسا بیشتر از دیگران به زندگی علاقه داشتند و تعلق خاطرشان به عشق زمینی بیشتراز دیگران بود.
۰۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۱
یکی از آزادگان دوران اسارت :

مقاومت ابوترابی برهیچ کس پوشیده نبود/ باید خاطرات اسرا بازگو شود

در دوران اسارت یکی از روزها عراقی ها خیلی مرحوم ابوترابی را کتک زدند به طوری که جسمش پر از خون شد و صلیب سرخ فردای آن روز آمد وگفت: آقای ابوترابی چه حرفی برای عراقی ها دارید با شما چه می کنند آیا شما را می زنند؟ که ابوترابی در جواب گفت: نه اینها آدمهای خوبی هستند!
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۸
داریوش باباییان :

فیلم ارزشمند " ملکه " در بدترین زمان ممکن اکران شد

مدیران تلویزیون می توانستند لطف بیشتری از خود نشان دهند و تیزر تبلیغاتی بیشتری را از تلویزیون پخش می کردند / وقتی خود بنیاد سینمایی فارابی بدترین سانس سینمای خودش را در اختیار " ملکه " قرار می دهد از دیگران چه انتظاری می توان داشت ؟!
۰۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۷