انس با قران هدیه ای از اسارت/ برای 450 نفر یک جلد قرآن داشتیم

هیچ کتاب ادعیه ای در اردوگاه نداشتیم، ولی به کمک کسانی که دعاهای مختلف را حفظ بودند، آنها را به صورت مکتوب در می آوردیم و بین بچه ها پخش می کردیم.
۲۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۵

جانفشانی غواصان زنجان سریال می شود

مهمترین نکته سریال" گروه44" چگونگی آموزش و حضور نوجوانان غواص زنجانی در جبهه است زیرا استان زنجان یکی ازاستانهای مرکزی ایران است که به دریا راه ندارد.
۲۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۱
توسط انتشارات سوره مهر انجام می‌شود؛

عرضه خاطرات دفاع مقدس در نمایشگاه فرانکفورت

انتشارات سوره مهر در نظر دارد تا تمامی آثار ترجمه شده این انتشارات را در شصت و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فرانفکورت عرضه کند. اولویت این آثار با کتاب‌هایی است که در قالب خاطرات دفاع مقدس نوشته شده‌اند.
۲۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۰
خاطرات دریافت‌کنندگان نشان ملی ایثار ثبت می‌شود؛

ساماندهی هفت میلیون سند مکتوب شهدا و ایثارگران

خاطرات شفاهی حدود 950 نفر از ایثارگرانی که در دولت‌های پیشین از شخص رئیس جمهور «نشان ملی ایثار»دریافت کرده‌اند، ثبت می‌شود.
۲۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۲
توسط دفتر ترجمه حوزه هنری انجام می‌شود؛

ترجمه خاطرات مرضیه دباغ از زندان های مخوف شاه به زبان های عربی و انگلیسی

مجموعه خاطرات «مرضیه حدیدچی دباغ» که توسط محسن کاظمی نوشته شده است، به همت دفتر ترجمه حوزه هنری به عربی و انگلیسی برگردانده می‌شود.
۲۵ تير ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴
رمضان در اسارت-5

سحری ما در اردوگاه 6 قاشق برنج به همراه آب گوجه فرنگی بود/ بچه ها نصف غذای خود را انفاق می کردند

در ماه مبارک رمضان به یاد عملیات رمضان می افتم که بچه های رزمنده در این ماه با توجه به شرایط آب و هوایی و گرمای طاقت فرسا، با عطشی که داشتند چه سختی هایی که تحمل کرده و روزه می گرفتند؛ همچنین در عملیات فتح المبین که بچه ها در بیابانی که بدون آب بود، چطور مقاومت می کردند و روزه می گرفتند.
۲۵ تير ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۵
سردار محمد علی آسودی:

ابعاد جنایات تروریستها برهیچ کس پوشیده نیست/ مقاومت مردم سوریه برگرفته از پایداری رزمندگان دفاع مقدس است

معاون فرهنگی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: باید پس از پاکسازی کامل سوریه از وجود جنایتکاران، مسئولان و سازمانهای به اصطلاح حامی حقوق بشر به این کشور بروند و ببینند تروریستها چه جنایاتی نسبت به مردم بی گناه داشته اند.
۲۵ تير ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۲

نمایشگاه، پنجره ای به آسمان در کتابخانه ملی برگزار می شود

نمایشگاه پنجره ای به آسمان با موضوع رمضان در نشریات دوره قاجار از ۲۳ تا ۳۰ تیر در سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می شود.
۲۴ تير ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۳
هوشنگ جاوید :

موسیقی ترکمن ها برای ماه مبارک رمضان بسیار خاص و منحصر به فرد است

جزمردم لرستان که موسیقی ویژهٔ رمضان ندارند، خراسانی ها و کرمانی ها و بوشهری ها و کردها و آذربایجانی ها موسیقی خاص خود را برای این ماه دارند.
۲۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۱
خاطره ای به روایت سردار محمد کوثری:

ماجرای هندوانه خوردن شهید رجایی در جبهه

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: این طور پذیرایی کردن در شان مسئولین رده بالای کشور نبود، مانده بودیم با این وضع چطور به خودمان اجازه بدهیم به مهمان ها تعارف کنیم. سرمان را از خجالت زمین انداخته بودیم و زیر چشمی به بچه ها نگاه می کردیم.
۲۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۳
منوچهر محمدی :

کتاب "دا "راه جدیدی را در ادبیات و سینمای دفاع مقدس باز خواهد کرد

تهیه کننده سریال "دا" گفت: همه سعی و تلاش ما در تولید این سریال معطوف به این خواهد بود که حوادث و رویدادهای سی و چهار روز مقاومت مردم شریف خرمشهر را به بهترین شکل به تصویر بکشیم.
۲۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۶
حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی در گفت وگوی اختصاصی:

نقش تعیین کننده روسیه، چین وحمایت ایران در ماجرای سوریه/ دوره حاکمیت نظامی ها گذشته است

در ماجرای سوریه، کشورهای مقتدر و زورگو مثل آمریکا واروپا درصدد بودند جنگ نیابتی را در راستای تحقق خاورمیانه جدید، بعد از شکست در جنگ 33 روزه و 22 روزه به راه بیندازند و سوریه را از مقاومت جدا کنند.
۲۴ تير ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۹

رزمندگان اسلام مآیوس نمی شوند/ خروج رکود از جبهه ها

عراقی ها قبل از آغاز عملیات قادر نسبت به تحرکات نیروهای اسلام حساس شده و حدود 8 تیپ را به منطقه آورده و شروع به بمباران مناطق حساس نمودند. همچنین توسط نیروهای بومی منطقه، برخی از مناطق مهم و معابر را کمین گذاری کردند.
۲۴ تير ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۹
رمضان در اسارت-4

حال و هوای ماه رمضان در اسارت تکرار نشدنی است

یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز، بازخوانی سبک زندگی اسرا در سال های دفاع مقدس و روزهای سخت اسارت است. لذا پرداختن به موضوعی مانند شیوه گذران ماه رمضان در اردوگاه ها می تواند بسیاری از خلاهای سبک زندگی در عصر حاضر را پر کند.
۲۴ تير ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۴
امام خامنه ای در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت:

کار بی وقفه و خودداری از آسودگی و استراحت، امتیاز بزرگ دولت / تلاش کنید تا رویکرد انقلابی را در فعالیتها حفظ کنید

امام خامنه ای در پنجمین روز از ماه مبارک رمضان در دیدار رئیس جمهور و هیأت وزیران، کار و تلاش شبانه روزی و بسیار پرحجم، و برجسته کردن شعارهای انقلاب در عرصه های داخل و خارج را از ویژگیهای تحسین برانگیز دولت خواندند و از زحمات و تلاشهای آقای احمدی نژاد و همکاران وی صمیمانه قدردانی کردند.
۲۳ تير ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۹