حجت اسلام شهاب مرادی:

امکانش فراهم شود خودمان بقیع را بازسازی می کنیم

حجت اسلام شهاب مرادی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران:چرا به زائری که طبق قوانین گردشگر معنوی است و در دنیا حقوقش مشخص، اجازه زیارت نمی‌دهند؟ این چه رفتار نامعقول، وحشیگری و ستم است؟ چرا به عاشقان فرزند رسول الله اجازه سلام دادن، گریه و دعا نمی‌دهند؟ خواسته ما این است که حکومت آل سعود یا خوداین حرم‌ها را بسازد یا اجازه بدهد خود ما محبین اهل بیت دوباره آنها را بسازیم.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۱
جلیل سامان کارگردان سریال تلویزیونی «چمران»:

در مراحل مختلف سریال با مهندس چمران مشورت کرده ام

جلیل سامان کارگردان سینما و تلویزیون گفت:ما جلسات منظمی با مهندس چمران برادر شهید چمران داریم و با ایشان درباره هر قسمت گفتگو می‌کنیم و ایشان جزئیاتی که از شهید چمران و وقایع آن زمان به خاطر دارند برای ما بیان می‌کنند و اطلاعاتی را در اختیارمان قرار می‌دهند که از آنها برای نگارش استفاده می‌شود.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۶
در نشست خبری مدرسه رمان مطرح شد

ایجاد موج جدید از رمان نویسی در «مدرسه رمان»

مدیر موسسه شهرستان ادب گفت: وقتی دیگران برای نویسنده های ما برنامه ریزی می کنند، چرا ما این فرصت را برای انها ایجاد نکنیم. امروز فرصت برای تحیر و تعجب در این موضوع گذشته است.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۱
مدیر بخش جلوه گاه نور سیزدهمین جشنواره مقاومت گفت:

بخش «جلوه های نور» مورد استقبال هنرمندان انقلابی

امیر نصیر بیگی مدیر بخش جلوه گاه نور سیزدهمین جشنواره مقاومت گفت: انقلاب اسلامی و دفاع، بخش شهدای هسته ای و شهدای ترور،فتنه و جریانات انحرافی، جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در سالم سازی جامعه، وحدت اسلامی و مقابله با اندیشه های تکفیری، بحث مقابله با جنگ نرم حمایت از مقاومت و بیداری اسلامی و .... از این قبایل موضوعات این بخش جشنواره دفاع مقدس است.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۲
گفتگوی تفصیلی خبرگزاری دفاع مقدس با مهدی فیوضی کارگردان دفاع مقدس

آزادگان از فیلم «نفوذی» استقبال کردند/ «محرمانه تهران» درباره فتنه 88 است اما مشکل اکران داریم

مهدی فیوضی در گفتگو با خبرگزاری دفاع مقدس گفت: گفتمان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تغییری نکرده اما متاسفانه افرادی در این میان به مسئولیت می رسند که گفتمان را زیر پا می گذارند و نگرش شخصی و سلیقه ای خود را اعمال می کنند.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۱
به همت سازمان بهزیستی کشور صورت می گیرد:

برپایی نمایشگاه پوستر، نقاشی و عکس با موضوع کودکان غزه

نرجس بختیار خلج مشاور رئیس سازمان بهزیستی در امور زنان و خانواده گفت: این نمایشگاه با هدف اعلام انزجار از اقدامات ضد بشردوستانه و وحشیانه رژیم اشغال‎گر قدس، و همچنین اعلام همدردی با مردم غزه اقدام بر پا می گردد.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۹

«غیرت»، اولین فلیم سینمایی یک کارگردان طلبه

حجت‌الاسلام امید آقایی کارگردان فیلم سینمایی «غیرت»گفت: این فیلم‌نامه قطعاً جنجالی خواهد بود البته موضوع غیرت بسیار مورد نیاز جامعه است چون حدود چند سالی است که به دغدغه ذهنی من تبدیل شده و وقتی به آیات قرآن نگاه می‌کنیم می‌بینیم که دغدغه حضرت رسول اکرم اخلاق بوده است.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۵
با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

رئیس بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منصوب شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سید عباس صالحی، معاون فرهنگی این وزارتخانه را به عنوان رئیس بیست و هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منصوب کرد.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۸
مستند جدید شبکه المنار با موضوع نظامی

«سقوط اسطوره» از ظهور تا شکست «میرکاوا» می گوید

مهدی قانصو کارگردان مطرح مستندهای المنار این بار از زاویه‌ای جدید وارد جنگ 33 روزه شده و در مستند «سقوط اسطوره» به مهمترین سوال رسانه‌های عربی، غربی و حتی اسرائیلی پاسخ می دهد که چرا تانک «میرکاوا» در جنگ 33 روز شکست خورد؟
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۶

«دا» به همراه 5 اثر دفاع مقدس دیگر راهی مسکو شدند

«دا»، «سفر به گرای 270 درجه»، «داستان‌های شهر جنگی»، «دشتبان»، «شطرنج با ماشین قیامت» و «غنیمت»، جزو آثار ارسالی انتشارات الهدی به نمایشگاه کتاب مسکو هستند.
۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۷
در دهه کرامت و همزمان با میلاد امام رضا(ع)

نشست تصویرگران «امام مهربانی» در باغ‌موزه هنر و معماری ایران

نمایشگاه تصویرگری «امام مهربانی» در آستانه میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) 14 شهریور در باغ‌موزه هنر و معماری ایرانی افتتاح می‌شود
۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۳
به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می شود:

نخستین جشنواره نمایش آیین‌های مذهبی «خمسه»

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای ابن سینا نخستین جشنواره رقابتی نمایش آیین‌های مذهبی «خمسه» را با رویکرد ارتقای فرهنگ دینی و تثبیت هنر نمایش در میان شهروندان شهریور و پاییز 93 برگزار می‌کند.
۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۹

جشنوار پوسان کره جنوبی میزبان فیلم "شیار ۱۴۳"

"شیار ۱۴۳" در بخش (A Window on Asian Cinema) جشنوار پوسان کره جنوبی به نمایش در خواهد آمد.
۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۱
در چهاردهمین جلسه از سلسله نشستهای نمایش فیلم «سینماروایت»:

نقد و بررسی مستند «سرگردون»

محمد طادی کارگردان مستند «سرگردون»:قرار بود یک تله‌فیلم داستانی با این مضمون بسازیم اما بر سر دریافت مجوز مشکل پیدا کردیم و برای همین ترجیح دادیم از پژوهشهایی که برای ساخت تله فیلم انجام داده بودیم جهت ساخت این مستند استفاده کنیم.
۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۷:۳۲
در کتاب «زینب فریاد فرمند»

روایت نویسنده مسیحی از حضرت زینب(س)

آنتون بارا مؤلف مسیحی کتاب «زینب فریاد فرمند»:ما نباید حادثه ی عاشورا را به عنوان یک اتفاق بدانیم بلکه این یک شور بزرگ است که نظیر آن در تاریخ به وقوع نپیوسته است.
۱۰ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۶:۵۸