همکاری مرکز راهبردی سپاه و کتابخانه ملی در اشتراک منابع اطلاعاتی

بر اساس تفاهم نامه ای که در 4 ماده ، 11 بند و یک تبصره تنظیم شده است، مرکز راهبردی سپاه نیز در تهیه آرشیو شفاهی از خاطرات جنگ هشت ساله، طراحی و اجرای مشترک کارگاه های آموزشی، برگزاری گردهمایی ها و سمینارهای علمی، پژوهشی و فرهنگی مشترک با سازمان همکاری می کند.
۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۵

چه چیز شهریار را به سمت قرآن ترغیب کرد / شاخص ترین شخصیت قرآنی کشور به روایت یک قاری

استاد "شهریار پرهیزگار" از شخصیت های ممتاز قرآن کشور هستند که تاثیر بسیار زیادی در فرهنگ حفظ و قرائت قرآن از خود بر جای گذاشته اند.
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۲
آیت‌الله موحدی‌کرمانی در نماز جمعه تهران:

هزینه‌ها را به دوش مردم و بیت‌المال تحمیل نکنید / مسئولان روابط را بر ضوابط مقدم نکنند

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: عظمت ما در تبعیت از امامت است. ملت ما از امام (ره) تبعیت کرد و طاغوت را برانداخت. تابع مقام معظم رهبری بود و تمام مشکلاتی که از ناحیه دشمن برای ما ایجاد شده بود را توانست رفع کند.
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۱
علی الحکیم در گفت و گو با خبرگزاری دفاع مقدس:

احکام و اندیشه های قرآنی و اسلامی در هیچ کجای دنیا به صورت جامع پیاده نشده است

کارشناس دینی مقیم لندن گفت: مردم تازه در حال آموختن اسلام هستند چه رسد به پیاده کردن آن. پیاده شدن احکام و اندیشه های قرآنی و اسلامی به نحو احسن، زمان زیادی می برد.
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۵
حجت الاسلام و المسلمین بهداروند خبر داد:

نشست های تخصصی با موضوع دفاع مقدس،کتاب می شود

دبیر نشست های تخصصی علوم و دفاع مقدس گفت: یکی از مولفه های جدی در هشت سال دفاع مقدس که قدرت دفاعی نیروهای مسلح و جامعه ی ما را بالا برد بحث فرهنگی و معنوی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸
گفت و گو با حجت الاسلام یحیی جهانگیری:

باید معارف جنگ را برای دنیای تشنه صادر کنیم/ گمرک فرهنگی برای صادرات معارف دینی تعریف شود

جنگ ما دریایی از معارف بلند معناگرایانه را روبروی ما گشود و امروز ما این معارف بلند را می توانیم برای دنیای تشنه عرضه کنیم. ما می توانیم مرکز صدور معنویت برای دنیا باشیم، چه معنویت اسلامی که در جنگ خود را نشان داد و چه معنویت هایی که در زندگی روزمره داریم.
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۳
حجت الاسلام لاری در گفت و گو با دفاع مقدس:

فطرت بیدار انسان قطعاً گرایش به سمت موعود دارد

اگر امام موعود و زنده را به جوان شیعی به خوبی معرفی کنیم، او احساس می کند که در تمام لحظات زندگی، امام در کنارش است و اگر کسی احساس کرد که امام در کنارش است، بهترین فرصت و موقعیت را برای تکامل و رشد عالی خود پیدا می کند.
۲۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۷
سید حسن نصرالله:

مقاومت در سال ۲۰۰۰ آخرین میخ‌ها را بر تابوت طرح اسرائیل بزرگ کوبید

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: مقاومت در سال 2000 آخرین میخ‌ها را بر تابوت طرح اسرائیل بزرگ زد و می‌دانستیم که آنها انتقام جویی می‌کنند از این مقاومتی که طرح آنها را به شکست کشاند.
۲۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۷
مجید سرسنگی:

سیاست و برنامه‌ای برای هنر مقاومت وجود ندارد

مدیر کار گروه بخش هنر دومین کتاب سال مقاومت بین‌الملل اسلامی (جایزه ادبی شهید آوینی) تعداد آثار مورد بررسی در این گروه را 10 اثر عنوان کرد و گفت: وجود کاستی‌ کتاب در این زمینه به سیاست‌گذاری‌های غلط در حوزه هنر باز می‌گردد.
۲۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۴۱

جنایت های استالین به روایت غلامحسین بیگدلی

من که پیش از این گول ظاهر فریبنده شعار‌‌های مارکسیستی را خورده و با الفاظ خوشبختی، بشریت مظلوم و برابری فریفته شده بودم ،در زندان فهمیدم که این‌ها همه دروغی بیش نبوده است.
۲۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۹
در سومین نمایشگاه بازی رایانه ای:

بازی "حج و بیداری "رونمایی شد

سومین نمایشگاه بازی های رایانه ای در بخش های تولیدات، بازی سازان مستقل، خانواده، آموزش و کارگاه های آموزشی، فناوری، بازی و سرگرمی و مسابقات برگزار می شود.
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۴

"حاج آقا هومن" به حقیقت پیوست

هفتمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران (سینما حقیقت) از 5 تا 11 آبان سال جاری در تهران برگزار می شود.
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۹

"شنا در زمستان" محمد کاسبی تجلیل می شود

تجلیل از بانوی مبارز و آزاده، خانم پروین سلیحی (همسر شهید مرتضی لبافی نژاد) و آزادگان سرافراز سعید طایفه نوروز و جعفر زمردیان از دیگر برنامه های این مراسم است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۸
بهشت ماندنی است ساخته شد؛

نخستین مستند تاریخی و پژوهشی در خصوص تخریب قبرستان بقیع

بهشت ماندنی است نخستین مستند تاریخی و پژوهشی در خصوص تخریب قبرستان بقیع است که از رسانه ملی برای اولین بار در آستانه سالروز تخریب قبرستان بقیع( 8 شوال) پخش خواهد شد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۱

مسابقات قرآن کریم در سطح نیروی هوایی ارتش آغاز شد

مسابقات قرآن کریم در سطح نیروی هوایی ارتش و با حضور کارکنان پایور، وظیفه، همسران، فرزندان و خواهران شاغل در تمام پایگاه ها و یگان های تابعه ی نهاجا آغاز شد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۳