قیام خونین 15 خرداد؛

نقطه عطف و انتخاب راه جدید

در نهضت‌های سده گذشته، روحانیون، کسبه، بازاری و دانشگاهی ها به عنوان مبارز در صحنه بودند و طبقه کارگر، کشاورز و قشرهای دیگر جامعه در خیزش و خروش مردم کمتر حضور داشتند، اما امام خمینی (ره) با نهضت اسلامی خود توانست همه قشرهای جامعه را یک‌ دست به صحنه آورد و به قیام وادارد.
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۲
به مناسبت سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع):

حدود فدک از زبان امام موسی کاظم(ع)/ در هر چیزى که چشمانت مى‏بیند، موعظه‏اى است

به جهت کثرت زهد و عبادتش معروف به «العبد الصالح» و به جهت علم و فرو خوردن خشم و صبر بر مشقات و آلام زمانه مشهور به «الکاظم» گردید.
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۶
کنعانی مقدم:

سخنان امام جهانی‌ست و ایران را با نام امام خمینی (ره) می شناسند

کارشناس مسائل خاورمیانه تاکید کرد: در انتشار جزئیات وصیت نامه‌ی امام کوتاهی کردیم. به یاد دارم در گذشته وصیت نامه ایشان در دانشگاه ها تدریس می شد. باید وصیت نامه‌ی امام را ترجمه کرد و به جوامع دیگر فرستاد و با این کار می توان بر روی جهانیان اثر گذاشت.
۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸
جانباز جنگ تحمیلی در گفتگو با خبرگزاری دفاع مقدس:

شرط مهم انقلابی بودن، انقلابی عمل کردن است / تجمل گرایی باعث شده تحمل مردم کم شود

جانباز دفاع مقدس با اشاره به نامزدهای کاندیدای ریاست جمهوری در دور جدید گفت: فقط انقلابی حرف زدن ملاک نیست شرط مهم، انقلابی عمل کردن نیزمهم است ونباید فراموش کنند که آنها به قسم نامه ریاست جمهوری وقانون اساسی باید وفادار باشند.
۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸

گرامیداشت شهدای ۱۵ خرداد در مهدیه تهران

مراسم گرامیداشت شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد، روز چهارشنبه ۱۵ خرداد ماه، ساعت ۱۰ صبح با حضور خانواده‌های شهدا، ایثارگران و مردم شهید پرور تهران در مهدیه تهران برگزار می شود.
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۵

به دارالشهدا آمده ایم تا از شهیدان این دیار بیاموزیم چگونه باید حماسه آفرید

گاهی با دیدن این همه رشادت و دلیرمردی آن هم در یک روستای دورافتاده تنها چیزی که به ما جرات میدهد قلم برداریم و درباره‌ی شهدا بنویسیم فقط و فقط پاکی این افراد و صداقت آنهاست که دنیا را برای ما هم بی ارزش میکند.
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۳
صبح امروز؛

پیرترین رزمنده دوران دفاع مقدس در سن 107 سالگی به دیارباقی شتافت

صفرقلی رحمانیان، پیرترین رزمنده دوران دفاع مقدس صبح امروز در سن 107 سالگی به علت کهولت سن و تنگی نفس، در بیمارستان ولیعصر(عج) فسا دارفانی را وداع گفت.
۱۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۶

حجت الاسلام ابوترابی پس از شنیدن خبر رحلت امام (ره) چه گفت؟

بر شماست ای فرزندان امام و ای رهروان پرتوان راهش! اینک که پدر خویش از کف دادید، با خدمت به هم و به این ملت و امت، از دستاورد پدر خویش که این انقلاب مقدس اسلامی است، حفاظت و حراست نمایید تا هم وفاداری خود را ثابت نموده و هم بیش از گذشته از دعای خیر آن حضرت بهره‌مند و برخوردار باشید.
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۲
امیر سرتیپ دوم لشگری در مراسم ساخت مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ارتش:

شهدا همیشه موجب خیر و برکت هستند

مراسم کلنگ زنی مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی ارتش با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولین این دانشگاه برگزار شد.
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۶

اولین یادواره شهدای قزاق در گلستان برگزار شد

فرمانده لشکر 30 پیاده گرگان و ارشد آجا در شمال کشور گفت : اقوام مختلف و اقلیت های دینی موجود در کشور عزیزمان در دوران دفاع مقدس دوشادوش سایر مردم ایران علیه ارتش بعثی صدام جنگیدند و حماسه ها آفریدند و اکنون تجلیل از این عزیزان بسیار بجا و شایسته است .
۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۶

آمدن سید آزادگان به اردوگاه اسرا یک لطف الهی بود برای رهایی از دردهای اسارت

اسماعیل شمس، آزاده و جانباز 50 درصد از وضعیت سردرگم در اسارت میگوید و از این که گاهی اوغات خداوند لطف خود را شامل حال بندگانش می کند .
۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۳

روایتی از سوختن و گریستن سید شهیدان اهل قلم

کمی تند آمدم که بتوانیم به «روایت فتح» برسیم. اما وقتی رسیدیم معلوم شد که این قسمت برنامه برخلاف ۸ قسمت قبل زودتر از اخبار ساعت ۲۱ پخش شده بود و مرتضی خیلی ناراحت شد.
۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۹

پیکر جانباز ۷۰ درصد فریمانی تشییع شد

پیکر جانباز ۷۰ درصد، محمدجواد عرب کوهستانی روز گذشته بر دستان مردم شهیدپرور شهرستان فریمان از توابع استان خراسان رضوی تشییع و به خاک سپرده شد.
۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۱
به یاد شهید عبدالله محسنی

یاد شهیدان، بوییدن بهشت است

یاد شهیدان، بوییدن بهشت است و نامشان، رسیدن به نور
۱۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۷
پیتر ریتر:

رمز محبوبیتش کلمات به جا و احساسیش بود

همه‌ی نمایندگان صلیب سرخ ایشان را دیده بودند و از ایشان تعریف میکردند؛ من هم بعد از مدتی کار در اردوگاه ها ایشان را دیدم و آن موقع بود که متوجه شدم رمز محبوبیت ایشان کلمات به جا و احساسی ایشان است.
۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۰