محاکمه محمد مرسی امروز آغاز می‌شود

محاکمه رئیس جمهور مخلوع مصر، بعد از چند ماه بازداشت به اتهام تحریک خشونت و قتل در ناآرامی‌های قاهره امروز برگزار می‌شود.
۱۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۳

پیش شرط شورشیان سوریه برای حضور در مذاکرات صلح

در حالی که فرستاده ویژه سازمان ملل در هفته گذشته اعلام کرد هیچ پیش شرطی برای مشارکت در مذاکرات صلح پذیرفته نیست، رئیس ائتلاف شورشیان سوریه حضور در کنفرانس را منوط به رعایت برخی شروط کرد.
۱۳ آبان ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۴

محکومیت چهار تن از مخالفان بحرینی به حبس ابد

دادگاهی در بحرین در راستای تداوم سیاست های سرکوب گرانه رژیم آل خلیفه چهار تن از رهبران مخالفان را به حبس ابد محکوم کرد.
۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۸

تغییری در ماهیت دشمنی امریکا علیه ایران صورت نگرفته است

هر چند امریکا در سال‌های آغازین انقلاب اسلامی با ترفندهای مختلف در پی تغییر نظام در ایران بود، ولی در دوره کنونی و با مشاهده قدرت فزاینده کشورمان در منطقه ضمن تداوم اعمال فشارهای سیاسی، دشمنی با کشورمان را با شکلی جدید مانند تشدید فشارهای اقتصادی نشان می‌دهد.
۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۷
سرگی لاوروف:

برخی در پی ایجاد انحراف در برگزاری مذاکرات صلح سوریه هستند

وزیر خارجه روسیه با تاکید بر لزوم برگزاری مذاکرات صلح سوریه گفت: تلاش هایی به منظور ایجاد انحراف در برگزاری مذاکرات صلح سوریه صورت گرفته است.
۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۰

هشدار وزیر خارجه مصر به امریکا

وزیر خارجه مصر با هشدار به امریکا اعلام کرد کشورش برای تامین نیازهای امنیتی خود در پی تعامل با دیگر کشورها و جایگزینی آنها با امریکا خواهد بود.
۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۷
اخضر ابراهیمی:

هیچ پیش‌شرطی برای مذاکرات صلح سوریه پذیرفته نیست

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه بر خلاف مواضع برخی گروه‌های شورشی گفت: هیچ پیش‌شرطی برای مذاکرات صلح پذیرفته نخواهد شد.
۱۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۷:۲۶
منابع رسمی عراق؛

میزان تلفات ماه گذشته عراق در پنج سال اخیر بی سابقه است

منابع دولتی عراق اعلام کردند با کشته شدن بیش از 850 تن در ماه اکتبر در شهرهای مختلف عراق، میزان خشونت ها در این کشور نسبت به پنج سال گذشته به سطح بی سابقه ای رسیده است.
۱۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۶
یک مقام امریکایی مدعی شد؛

روسیه انتقال سلاح به سوریه را افزایش داده است

یک مقامات وزارت خارجه امریکا مدعی شد انتقال تسلیحات از روسیه به سوریه طی یک سال گذشته افزایش یافته است.
۱۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۶
گزارش؛

مداخله جویی و مخالفت با حرکت های مردمی علت وقوع حملات علیه سفارت آمریکا در منطقه است

در شرایطی که به دلایلی مانند سلطه جویی و مداخله آمریکا در امور داخلی کشورهای منطقه در چند دهه گذشته شاهد وقوع حملاتی علیه سفارت خانه های این کشور در منطقه بوده ایم، در سال های اخیر و همزمان با وقوع موج بیداری اسلامی میزان حرکت های ضدامریکایی و حملات به سفارتخانه های امریکا افزایش یافته است.
۱۱ آبان ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۴
گزارش/

تداوم اقدامات جاسوسی آمریکا؛ از انقلاب ایران تا متحدان اروپایی

افشاگری‌های اخیر در مورد اقدامات جاسوسی آمریکا از متحدان اروپایی خود بیش از پیش صحت و حقانیت ادعای ایران در مورد اقدامات جاسوسی سفارت‌خانه آمریکا را بازگو می‌کند.
۱۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸
سازمان منع تسلیحات شیمیایی:

سوریه تولیدات شیمیایی خود را تخریب کرده است

دولت سوریه با عمل به تعهدات خود و با همکاری جامعه بین‌المللی در زمان مقرر تسلیحات و تولیدات شیمیایی خود را تخریب کرده است.
۱۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۰

نشست مشترک کشورهای عربی در رابطه با اوضاع سوریه

در حالی نشست اعضای اتحادیه عرب برای بررسی اوضاع سوریه در روزهای آتی برگزار خواهد شد که پیش از آن قرار است رئیس ائتلاف شورشیان سوریه به منظور جلب حمایت بیشتر به برخی کشورهای عربی منطقه سفر کند.
۰۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۳
محمد جواد ظریف:

ایران می توانند در تامین امنیت جهانی ایفای نقش کند

وزیر خارجه کشورمان در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه افریقای جنوبی ضمن تاکید بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای کشورمان گفت ایران با توجه به نقش مهم خود در منطقه و جهان می تواند در تامین امنیت جهانی سهیم باشد.
۰۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۴

اقدام جدید عربستان علیه سوریه

در شرایطی که مدت زیادی از محکومیت گسترده وضعیت حقوق بشر در عربستان توسط سازمان عفو بین الملل نگذشته است، دولت این کشور در پی ارائه پیش نویسی درباره نقض حقوق بشر در سوریه به شورای حقوق بشر برآمده است.
۰۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۲